View Single Post
  #836  
Vechi 27.08.2012, 00:14:28
Illuminatu Illuminatu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.03.2012
Locație: Mures
Religia: Ortodox
Mesaje: 951
Implicit

Citat:
În prealabil postat de osutafaraunu Vezi mesajul
Ție îți par curate jignirile pe care le arunci postare de postare; eu le găsesc nedemne de un creștin - fie el și ortodox.
Uita-te prima data la nesimtirea ta si apoi vorbeste de altul.
Toti am incercat sa vorbim omeneste cu tine pana cand ai inceput sa-ti arunci mizeriile nesimtite in noi.
Normal ca acum te luam peste picior!

Citat:
În prealabil postat de osutafaraunu Vezi mesajul
Un "ex-sâmbetist" poate să spună ce-o vrea... nu degeaba și-a pierdut calitatea de membru... de bun creștin ce era...
Tu ai senzatia ca oamenii isi doresc cu disperare sa intre la voi in secta si stau la coada in fata adunarii voastre? Iar voi ii selectati pe cei mai buni?
Asta e impresia ta?
Amagitule 666, oamenii fug de voi ca potarnichile, in special tinerii nascuti in familii de sectari. Este un model de cum stiti voi sa va educati copiii; pana si ei sunt scarbiti de dogma voastra matematica.

Citat:
În prealabil postat de osutafaraunu Vezi mesajul
Dar a lua vreo măsură de excludere a homosexualilor din rândurile ei, așa cum cere porunca apostolică? În toată mult trâmbițata ei istorie milenară... Aceasta e întrebarea principială la care tot eviți să răspunzi de 4-5 postări încoace
Dar... e mai lesne să vii cu exemplificări denigratoare ale unor ex-și...
Tu vorbesti, gay-apologeticus 666?

Ia de-aici un articol despre cum sambetistii din Glendale SDA "Church" practica nuntile intre homosexuali. Si mira-te!!

http://www.sdadefend.com/MINDEX-G/Glendale-gay.pdf

Cand ii veti da afara pe astia? Ups! Cred ca va trebui sa inchideti toata adunarea ca pana si pastorul vostru este gay.
Reply With Quote