View Single Post
  #7  
Vechi 01.08.2011, 02:30:28
spre_rasarit spre_rasarit is offline
Banned
 
Data înregistrării: 29.08.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 544
Implicit

Pe mine m-a ajutat ce ai scris despre bunica ta. Multumesc si ma bucur ca a ajuns in rai. Asa cum ai zis, daca vrea cineva sa mai intervina cu lucrari ziditoare e bine venit.

Eu mai stiu o intamplare. O femeie asa cum a stiut ea a facut o asociatie de ajutorare si a inregistrat-o . Probabil ca a calatorit cu intrebarea si a reusit. Spunea la lume la Biserica ca are o asociatie de ajutorare si ca cine vrea sa se inscrie cu membrie de 25 de lei pe an sau asa ceva. Cu banii se ducea cu femeile care o ajutatu si ajutau saracii, pe cei in nevoi. Se interesa la lume si cine avea nevoie primea banii. Odata zicea ca a avut o problema si ca s-a rugat la Maica Domnului si ca Maica Domnului i-a aparut parca ziua in amiaza mare si i-a dat raspuns la framantarile ei.

Cei care se hotarasc sa mearga la rai si devin seriosi cu ajutatul, am vazut ca sfintii vin langa ei , le apar de multe ori si ca sunt ajutati si ei.

Uite daca tii minte si daca vrei, spune-mi si mie cum a fost invatata bunica ta sa se roage de parintele Argatu?

Last edited by spre_rasarit; 01.08.2011 at 06:48:52.
Reply With Quote