View Single Post
  #5  
Vechi 06.11.2009, 09:06:27
ai2 ai2 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 24.10.2008
Locație: Micul Paris medieval
Mesaje: 1.625
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Cristian_S Vezi mesajul
Cristian, am participat la momentul respectiv la incheierea acelui protocol cu Ministerul Sanatatii si la comferinta de presa la care a fost ministrul Nicolaescu si pr. cons. Motoc. La momentul respectiv, intradevar s-a luat in calcul posibilitatea Bisericii de a ajuta la educatia sanitara a romanilor si la situatiile deosebite.
Era nevoie de un protocol pentru ca biserica sa-si puna problema educarii populatiei? Ce strategie avea biserica inainte?
Citat:
Eu cred ca toata aceasta tevatura cu gripa este initiata si alimentata din mai multe ratiuni economice si politice iar biserica ar trebui sa se delimiteze de propaganda pro vaccinare la care a aderat Ministerul Sanatatii. Este corect ca nu se promoveaza vaccinarea prin pliante si predici, insa participarea la campania asta de isterizare a populatie, cu siguranta va avea efecte pozitive si pt cei care-si doresc mentinerea ideii ca aceasta gripa este extraordinar de periculoasa si ca trebuie sa ne vaccinam neaparat ca sa fim siguri ca scapam.

Pana la urma, este o gripa, mai periculoasa, dar o gripa.....
O gripa in urma careia au murit deja foarte multi oameni dintre care multi nu au mai avut timp sa se converteasca la dreapta credinta. Decat sa fim vaccinati mai bine murim? Ai idee cam care sunt sansele de deces in urma vaccinului antigripal comparativ cu alte cauze de deces? Practic in Romania sunt tot atatea sanse sa mori in accident de masina in pelerinaj la niste moaste si asta doar intr-un singur an. Cati ar muri daca nu se vaccineaza crestinii? mai multi decat au avut orice fel de problema intr-un pelerinaj la moaste.
De ce mai discutam utilitatea unei campanii de vaccinare? Pentru ca va temeti de ceea ce nu stiti si anume ce-i ala vaccin si ce efecte are. "Fear is the mind-killer!" You must not fear! I don't, and I don't even have a God to protect me!
Reply With Quote