View Single Post
  #19  
Vechi 12.04.2019, 12:45:05
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.275
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Petru7 Vezi mesajul
Domnule Moroco sau vsovi...

m-ai lingusit m-ai ''apărat''
Eu nu-mi permit să mă joc cu cuvintele ca si domnia ta
si nu e nevoie să faci pe avocatul pentru mine,
să te porți cu mine ca si cu un idol.
ai mers pe toate firele de discutie ca să te bagi în seamă
cam anormal, copilăresc, pueril.
faci speculatii atât de fanteziste
fii mai retinut
nu ai o crestere crestină cuvincioasă si serioasă
esti lipsit de credibilitate, de cinstea de a aplica corespunzător sfânta învătătură.
ți-a plăcut să te vezi pe tine în sfintele mele patimi
ti-au spus adevărul si n-ai putut să suporti.

Am văzut că ai avut un nickname Trimisul. Ei bine cine te-a trimis pe forum? Credinciosii din linkul din semnătura ta sau preotul tău sau duhovnicul tău sau cine? Te-ai trimis singur cumva sau te-a trimis vreun drac sau cine să cred că te-a trimis pe tine pe forum si ca să mărturisesti ce?

Te rog deci să nu mă mai aperi si să nu mă mai lingusesti.
Nu mă mai ajuta căci părul meu alb nu înseamnă senilitate si handicap fizic.
Așa-mi trebe dacă m-am amestecat, acum recunosc, ''pace pace între două dobitoace, cel mai mare dobitoc e dobitocul de la mijloc'', deci e valabilă vorba copiilor, practic o încasează de la amândoi colegii de forum.

Dar pentru că întrebarea e chiar dureroasă și se pare că v-ați împiedicat de nicknameul meu Trimisul intrând pe threadul de bun găsit, atunci vă răspund că nici atunci și nici acum nu am fost trimis de nimeni altcineva decât de Dumnezeu, de sf. Treime și nu de sfinții și credincioșii de la NIP, nici de duhovnic, nici de preot, nici de mine însumi sau de vreun drac, și am fost trimis nu pentru nu știu ce lucruri mari de mărturisit sau de îndreptat pe cineva sau de mântuit ci doar pentru a dialoga creștinește și pentru a-mi mărturisi în mod cinstit credința și buna credință.

Și iată-mă iarăși mărturisind ceea ce cred despre fiecare subiect pe care ajung să-l discut, încercând să nu demolez ceea ce cred alții.

Cred însă că ar trebui să revenim la subiectul threadului căci aici e vorba despre sfinte inițiative creștin ortodoxe, făcute sub ascultare, benevole, de socializare la care iată și eu am participat cu dezvoltarea și promovarea unui joc nou, shahul creștin universal, dat în linkurile anterioare.

Vă cer iertare domnilor că m-am băgat ca drosofilamelanogangster, ca țânțarul sau ca musculița bețivă în seamă și m-am amestecat unde nu-mi fierbe oala... luându-mi vorbe grele.

Nu mă mai bag, n-aveți decât fraților să vă demolați cu denigrări și invective cât vreți că nu mă mai bag între voi ca fraierul... și pe de altă parte nu sunt nici de la poliția spirituală și nici de la CNA.

Dar să știți că m-au durut denigrările și cuvintele prea dure folosite. De aia am intervenit... dar poate sunt eu o fire prea sensibilă.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 12.04.2019 at 12:55:58.
Reply With Quote