View Single Post
  #1  
Vechi 05.12.2018, 23:38:31
PocsanCatalin PocsanCatalin is offline
Member
 
Data înregistrării: 28.02.2017
Mesaje: 49
Implicit Semnificatia numarului 9

Ce puteti spune despre semnificatia numarului 9 in Biblie? De ceva luni de zile am inceput sa vad numarul 9 peste tot, totul a inceput de ziua mea, pe 25 august, in acea zi am intalnit numarul 1001 ( era scris pe un butoi ), si mi-am dat seama ca acest numar este defapt un numar din sistemul de numeratie binar, "traducand" acest numar in sistemul de numeratie zecimal ( cel folosit de noi ), am ajuns la numarul 9.Dupa cateva momente, pe un alt butoi, am vazut expresia matemtica 3 O 3, acel cerculet fiind defapt semnul pentru inmultire, ceea ce m-a dus tot la numarul 9, asta nu e tot.Pe cand mancam niste cereale cu lapte, am obervat ceva foarte ciudat, cerealele din castron s-au aranjat in asa fel incat au format numarul 9, nu, nu mi-am imaginat, era un 9 cat castronul de mare, apoi, dupa cateva zile, pe cand ma plimbam prin natura, un fluture a venit la mine, pe ambele aripi avea "desenat" numarul 9 cat se poate de clar.Mai mult decat atat, intr-o seara pe cand priveam la laptop, am observat in reflexia de pe ecranul laptopului cifra 9, defapt, acest numar se afla pe flanelul purtat de mine, desi l-am purtat de atatea ori, niciodata nu l-am observat, apoi, dupa cateva zile, am observat numarul 9 pe niste sosete.Intr-o zi m-a intrebat mama mea cat este ceasul, la care eu i-am raspuns, "9 si 9", nici nu ma gandeam la numarul 9, a fost ceva involuntar.Acum vine partea si mai bizara, de ceva timp, credinta mea in Dumnezeu a devenit si mai puternica, ei bine, in acelasi timp am inceput sa vad numarul 9 din ce in ce mai des, doar astazi am vazut numarul 9 de cateva ori.Pur si simplu imi apare in ochi in cele mai neasteptate moduri...

Uitati ce am gasit eu:

Matei 27:46 "Iar în ceasul al nouălea a strigat Iisus cu glas mare, zicând: Eli, Eli, lama sabahtani? adică: Dumnezeul Meu, Dumnezeul Meu, pentru ce M-ai părăsit?"

Faptele Apostolilor 3:1 "Petru și Ioan se suiau împreună la Templu, la ceasul rugăciunii: era ceasul al nouălea."

Faptele Apostolilor: 10:30 "Corneliu a răspuns: „Acum patru zile, chiar în clipa aceasta, mă rugam în casa mea la ceasul al nouălea și iată că a stat înaintea mea un om cu o haină strălucitoare"

Se pare ceasul al noualea are legatura cu rugaciunea, dar aceasta rugaciune este extrem de importanta.. De asemenea, are legatura si cu momentul in care Isus a murit...Eu inteleg astfel lucrurile, este ceasul al noualea, ceasul rugaciunii, si de asemenea, este momentul in care ceva trebuie sa se intample, n-am idee ce..

Acum cateva momente s-a intamplat din nou... pur si simplu imi sare in ochi acest numar..

Multumesc!
Reply With Quote