Subiect: Intrebari
View Single Post
  #11  
Vechi 13.04.2011, 16:44:34
calator prin ploaie calator prin ploaie is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.01.2011
Locație: intre rai si iad
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.419
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mihai.radulescu2003 Vezi mesajul
Buna ziua! Ma macina niste intrebari...De curand, o cunostinta a murit. Este vorba despre o fosta colega de facultate. Avea 27 de ani si a facut infarct. Doar ce se casatorise. Am petrecut 5 ani cu ea. Nu eram foarte apropiati, dar eram colegi...Din punctul meu de vedere era o fata linistita, parea o persoana cumsecade, la locul ei, era foarte frumoasa. Nu stiu nimic despre viata ei spirituala, nu stiu cat de cuminte era...nu eram atat de apropiati. Ce concluzii as putea sa trag? Sa inteleg ca ea si-a terminat "treaba" aici printre noi? Sa inteleg ca era un om minunat si Dumnezeu a luat-o la el? A reusit sa-si indeplineasca datoriile pe care le avea aici pe pamant? Sau ce altceva pot intelege?


Va multumesc!
Dumnezeu sa va ajute!
Citisem undeva...ca Bunul si Ingaduitorul nostru Tata Ceresc....nu "cheama" la El decat pe aceia care nu mai au sau nu mai pot invata ceva aici, in aceasta dimensiune terestra...Nu vreau sa gresesc....Dar asa citisem....Apoi.....noua ne pare rau dupa cei dragi, e firesc, insa daca ne-am gandi ca poate "luat" fiind a fost scutit de cine stie ce rele , am judeca poate altfel....Si apoi....practic nu exista moarte...e doar un prag spre a ajunge unde trebuie....
Reply With Quote