View Single Post
  #1  
Vechi 29.10.2014, 18:58:41
Marcel_Ionut's Avatar
Marcel_Ionut Marcel_Ionut is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.07.2012
Religia: Ortodox
Mesaje: 390
Implicit Politica Romaniei

Chiar stateam si ma gandeam zilele astea, "Eu cu cine votez ?" ca in comedia lu' Caragiale. Intr-o zi stateam si ma uitam la tv, ceea ce nu prea fac adesea, si am vazut-o pe Macovei cum se certa in direct cu un prezentator, ca deh! el nu trebuie s-o intrerupa, ca el e total pe dinafara subiectului si culmea nu se lasa de loc doamna, si stau si-mi zic: " Cata superioritate la tanti asta, tare orgolioasa mai e !, unde e dragostea? unde e rabdarea? hmmm.... ce zice Hristos? " dupa fapte ii veti cunoaste ". Vadim ala m-a speriat la cum injura, asta e viitor presedinte? De ciuda am zis la toata lumea ca ma duc si il votez pe Iohannis :)) am zis bai lasa ca am avut rege pe Carol tot un german, macar astia is seriosi si muncitori. Pe Diaconescu nu-l votez ca e mason, pe Ponta am prins ciuda de atunci cand a venit la Targul Ocna si i-a retras titlul lui Valeriu Gafencu de cetatean de onoare, asta inseamna ca ori e mason ori le face pe placul masonilor. Intr-un fel ma gandesc? are putere votul meu? oare cel care va urma ca presedinte nu va fura? sau va face pe plan elitelor masonice? are rost sa mai votez? Ce sa fac eu in calitate de crestin in situatia asta? Urasc televizorul si mai ales politica , de fiecare data cand deschid, vad scandaluri, conflicte demascari si mi se umple inima de tulburare. Si totusi as vrea sa stiu voi cu cine votati? care este motivul vostru? cine este mai bun cine este mai rau?
__________________
,,Cu Dumnezeu nu-i nevoie să fii politicos; pur și simplu, varsă-ți inima ta în fața Lui."
Pr Sofronie Saharov
Reply With Quote