View Single Post
  #5  
Vechi 06.02.2014, 23:19:17
DanielS DanielS is offline
Banned
 
Data înregistrării: 04.02.2014
Locație: Arad
Religia: Protestant
Mesaje: 52
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Mosh-Neagu Vezi mesajul
Sa fii sanatos. Cercetarea Adevarului te priveste pe tine. Iar de resurse, nu te poti plange. TOATA filocalia iti sta la dispozitie, desi nu e nevoie decat de putin, foarte putin: gandul curat, smerenie si rugaciune: "Doamne, Tu stii ca vreau sa aflu Adevarul Tau! Nu ma lasa sa pier, pana nu ma ajuti sa-l cunosc si sa-l traiesc, pentru Numele Tau!"
Altfel, daca tu ne ceri noua, iar ce-ti spunem noi, nu faci... cred ca vanam muste in parc, chiar daca suntem in plina iarna!
Asta era si ideea. Eu nu am vazut niciun verset care sa spuna sau care ar putea fi interpretat astfel incat acesta sa spuna ca ortodoxia este singura cale spre mantuire, ci am auzit ca singura cale spre mantuire este Hristos. Tu, probabil, crezi ca a fi ortodox este o necesitate imperativa pentru mantuire, si deoarece Biblia nu mentioneaza asa ceva, am creat acest topic pentru a primi de la tine/voi versetul biblic pe care va bazati ca sa faceti o astfel de afirmatie. Stiti cum se zice, cel care face o afirmatie este obligat sa aduca dovezi, nu cel care o respinge.
Reply With Quote