Subiect: Blesteme, vraji?
View Single Post
  #1  
Vechi 31.12.2017, 21:01:41
Carmina33 Carmina33 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 31.12.2017
Mesaje: 7
Implicit Blesteme, vraji?

Buna tuturor,

Este primul mesaj pe forum. In framantarile din ultimii ani am citit uneori pe acest forum, dar curiozitatea mea s-a oprit aici.

Recunosc ca din diverse motive nu am manisfestat constanta in ceea ce priveste relatia mea cu Dumnezeu sau cu biserica. Tot timpul am avut o senzatie ca nu e ceva in ordine, dar fiind foarte rationala intotdeaunca m-am gandit ca ceea ce mi se intampla este rezultatul propriilor actiuni, astfel ca nu mi-am batut capul prea mult.

Acum ceva vreme am inceput sa imi fac niste calcule si usor am ajuns la concluzia ca ceva nu este in regula. Aceasta concluzie a fost alimentata si de anumite intamplari care m-au facut sa cred ca lumea inseamna mai mult decat percepem cu simturile deja consacrate.

Acum am aproape 34 de ani. Nu am simtit nicioadata ca mi-ar bate ceasul biologic, intotdeauna mi-am spus ca este timp pentru toate si ca la un moment dat lucrurile se aranjeaza. Acum adunand relatii imi dau seama ca exista cateva modele care se aplica indiferent de situatie. Cand intalnesc pe cineva cu care in aparenta ma potrivesc, de fiecare data fara nicio explicatie, relatia se rupe relativ repede. Daca cumva nu se rupe am stari de rau fizic, vomit in fiecare zi, persoana respectiva ajunge sa imi displaca desi aceasta nu s-a schimbat deloc, ma mananca pielea. Toate se intampla pana cand se rupe.

Singurele relatii pe care am reusit sa le cladesc sunt cele in care eu nu m-am implicat, dar unele din acelea s-au incheiat in momentul in care am inceput sa tin la persoana respectiva.

Obiectiv vorbind nu cred ca sunt mai putin decat celelalte femei pe care le cunosc, dar totusi sunt singura de cand ma stiu.

Mai in gluma, mai in serios pe cand aveam 21 de ani (aceste simptome se manifestau inca inainte de a merge, deci nu cred ca mi se trage de aici) am fost la o ghicitoare care mi-a spus ca as ava farmece, dar nu am luat lucrurile in serios. Mi-am spus intotdeauna ca eu nu stiu ce voi face maine, cu atat mai putin ar putea cineva sa imi spuna ce voi face peste 10 ani. Plus ca nici nu credeam in asa ceva.

De-a lungul timpului am intalnit diverse persoane (persoane care simt energii) care mi-au dat de inteles ca ar fi ceva in neregula cu mine, dar din nou nu am luat in seama.

Acum vreo 2 ani am inceput sa merg la biserica. Nu as spune ca constant, dar a inceput sa ma intereseze subiectul. Nu am simtit starea de pace de care mi se vorbise in bisericile respective asa ca am inceput sa merg la mai multe, in speranta ca intr-una din ele voi simti acea stare de liniste de care vorbeste toata lumea.

Intr-una din biserici preotul de cum m-a vazut mi-a spus ca am ceva. La fel si in alta in care preotul mi-a spus ca ar fi ceva blesteme/farmece care nu lasa oamenii sa se apropie de mine. Acelasi lucru mi-l spusese si ghicitoarea in urma cu 10 ani, dar eu nu luasem in seama.

Am citit rugaciuni, acatiste, m-am spovedit la toate posturile, mi se citesc slujbe in fiecare saptamana. La un moment dat, dupa cateva luni in care mi s-au facut slujbe de dezlegare in fiecare saptamana, am inceput sa simt in timpul slujbelor o caldura puternica in corp (uneori era frig si eram imbracata foarte bine, dar eu transpiram). Crestetul capului unde imi punea pretul crucea si patrafirul ardeau de fiecare data. Preotul mi-a spus chiar ca ii este dificil sa imi citeasca si ca are inclusiv senzatii fizice.

De cateva luni nu mai sunt aceste senzatii cand mi se fac slujbele, dar tot nu s-au schimbat lucrurile.

Sincer, nu stiu ce as vrea sa intreb. Nu stiu ce as putea sa fac mai mult.
Reply With Quote