Subiect: Blesteme, vraji?
View Single Post
  #5  
Vechi 01.01.2018, 18:39:34
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Carmina33 Vezi mesajul

Cand intalnesc pe cineva cu care in aparenta ma potrivesc, de fiecare data fara nicio explicatie, relatia se rupe relativ repede. Daca cumva nu se rupe am stari de rau fizic, vomit in fiecare zi, persoana respectiva ajunge sa imi displaca desi aceasta nu s-a schimbat deloc, ma mananca pielea. Toate se intampla pana cand se rupe.


Sincer, nu stiu ce as vrea sa intreb. Nu stiu ce as putea sa fac mai mult.
Esti demonizata (?!). Si asta este o forma prin care demonul te chinuie din interior, iti distruge intreaga viata, si nu vei putea construi si nici face nimic intreaga viata. La nivelul asta subtire de informatii nu avem decat sa ne dam cu presupusul... cel mai ok ar fi sa vorbesti cu cati mai multi monahi si ieromonahi care au experienta in probleme duhovnicesti si nu cu oricine isi da cu parerea de pe strada pe baza a cateva randuri... (ca in cazul asta).

Ca solutii ar fi daca ai problema asta:

1. Sa identifici in primul rand DE CE: pacatele tale sa le spovedesti, sa vorbesti in familie cu toti sa fie spovediti si sa vezi ce greseli majore ai facut pentru care diavolul a primit drepturi asupra ta. Sau sa vezi cine ar putea sa iti trimita diavolul prin vraji la tine...

2. Sa incepi un canon serios de rugaciune: Acatistul Sf. Gheorghe si Paraclisul in fiecare zi pana se rezolva; 1 luna, 1 an, pana vei simti ca lucrurile se aseaza din nou la locul lor.

3. Sa nu te mai desparti de Biserica: post, Duminica, rugaciune...

O sa se arate demonul cu putere dupa ce incepi rugaciunea stai linistita, atunci ai sa-l vezi si ai sa-l simti. Acum nu se arata, doar te macina din umbra.

Last edited by gpalama; 01.01.2018 at 18:47:36.
Reply With Quote