View Single Post
  #7  
Vechi 13.05.2022, 19:14:53
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.971
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Jonica Vezi mesajul
Multumesc celor doi membri pentru ambele raspunsuri.

Am carti de rugaciuni acasa, dar cele 2 rugaciuni pe care mi le-ati dat in cele 2 linkuri sunt deosebite, mi se pare mie.
Linkurile sunt de pe doxologia portalul administrat de Mitropolia Moldovei și Bucovinei, probabil că rugăciunile pentru diferite trebuințe sunt cuprinse și în cărțile de rugăciuni pe care le au la editura lor.

Editura Doxologia - Carte Mijlocie cuprins

Iata și situl editurii https://edituradoxologia.ro/categori...i-de-rugaciuni

Din păcate nu mai e în stoc cartea mijlocie, e doar cea mare cu 15 lei, dar nu cred că mai trebuie să plătiți taxe poștale ci să vedeți dacă nu e ceva pe acolo prin magazinul bisericesc.

Citat:
În prealabil postat de Jonica Vezi mesajul
Ce prieteni sa-si gaseasca, pentru ce? - stiti de ce? ca sa ma iasa din casa si cu persoane de varsta ei, pentru ca, ma doare sa o zic, dar ultimii 2 ani numai bine nu au facut adolescentilor. A avut un grup de fete de varsta ei cu care se mai intalnea, dar sincer, a fost exclusa din acel grup pentru ca....surpriza...nu e vaccinata.
Da, e nevoie de un grup de suport, cei care au avut relații solide au trecut mai ușor de perioadă, e bine să mai iasă la o înghețată, un profiterol, fiecare vârstă are și părțile ei frumoase.

În mod normal prietenii ar trebui să ni-i găsim tot prin mediul bisericesc, să ne și rugăm să-i găsim.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.
Reply With Quote