View Single Post
  #100  
Vechi 31.01.2021, 22:34:54
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Amice, asa cum nu esti in stare sa raspunzi penteu teoria ta la fel nu esti in stare sa raspunzi nici pentru ereziile din secta Noul Ierusalim.

Eu am demonstrat acum ce trebuia sa demonstrez ca nu ai capacitatea sa aduci nici 2 vorbe logice in nici o directie ci doar ai un stil negationist obscur sectar mistificator...

Adica vorbesti si tu ca sa vorbesti cum fac toti sectarii care cand sunt luati la bani marunti nu mai stiu replicile invatate pe de rost.

Ti-ai pierdut replicile? Nu ai putut sa raspunzi la nici o inttebare pentru absurditatea ta nu poti nici pentru secta noul ierusalim din care favi parte dar pentru care iti negi adeziunea.

Asa ca ai pierdut si in teoria ta dar si la capitolul eretic care nu isi poate explica erezia.

Am demonstrrat ce trebuia ca un eretic nu o sa caute adevarul niciodata si ca este in mana satanei rob al satanei neputand niciodata sa vina in adevar.

Pana acum ai refuzat orice discutie si raspuns la intrebari serioase.

De tipul de ce nimeni din stiinra nu a observat teoria ta si de tipul cum de ai pretenria ca esti in BOR cand BOR te-a excomunicat si anatemizat?

Din pacate esti excomunicat si anatemizat dar refuzi sa admiti acest lucru fluturandu-ti ortodoxia devkarata din spatele unei carti sectare.

Ce ai facut in discutia despre secta ai facut si in disxutia despre teoria ta adica negationism si eludare a logicii bunului simt.
Reply With Quote