View Single Post
  #12  
Vechi 25.04.2006, 03:12:34
najhat najhat is offline
Member
 
Data înregistrării: 22.04.2006
Mesaje: 68
Implicit

Citat:
În prealabil postat de spinu
Pote ca nu stiti,ca atunci cand ai o boala care te mananca din interior ,durerile sunt gruaznice, astfel mintea omului nu mai gandeste bine ,si faptul ca el accepta sa fie eutanasiat este o dovad a putinei credinte pe care o are ,si a deznadejdii in Dumnezeu. RASPUNSUL este clar ,ca daca un om accepta sa fie eutanasiat , atunci se sinucide ,dar daca este o hotarare luata fara cunostinta sa atunci este crima . Acum insa va intreb pe voi cei ce ati raspunsa aici, daca te afli undeva unde nu trebuie si aproapele tau este aruncat de o explozie puternica, si este plin de arsuri si plin de sange ,pange si urla , nu mai are piciore deoarece acestea au fost retezate, nu va mai traii mai mult de 30 min, si te va striga pe tine. TU CE VEI FACE?
salut Spin!Sunt de acord cu ceea ce ai spus pana la intrebare..Dar intrebarea ta ma speriat.Cred ca va trebui sa ne rugam ca Dumnezeu sa-i ierte pacatele si sa-i usureze durerea dindu-i viata cea vesnica.Nu cred ca cineva ar avea puterea sa-i usureze durerea cu mana lui[mi-e si greu sa ma pronunt],ptr.ca va suferi dupa aceea toata viata lui si cred ca va ajunge la sinucidere.Dumnezeu sa ne ajute sa nu fim intr-o astfel de situatie!
Reply With Quote