View Single Post
  #23  
Vechi 20.12.2011, 09:08:54
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AnnaKarenina90 Vezi mesajul
Pe de o parte, initiatoarea topicului are motive sa fie reticenta cand e vorba de aratat acte, daca e adevarat ca altii s-au folosit de ele in trecut pentru castiguri personale. Pe de alta parte si utilizatorii acestui forum au motive sa fie reticenti cand e vorba de banii lor, pentru ca, asa cum spunea cineva, resursele noastre sunt limitate, in ultima vreme mai mult decat in trecut. Eu zic ca daca cineva vrea sa ajute, sa scrie aici, iar dna sa trimita mesaje private cu un numar de telefon si o adresa unde poate fi contactata. Astfel fiecare va primi in privat detaliile si va decide daca e un caz real de copii nevoiasi sau o frauda.
Nu inteleg cum aceasta doamna ar putea fi tinta unei fraude??!!!??!!??!!??

Imi aduc aminte ca anul trecut ma hotarasem sa trimit bani pt "cazul Claudia"si am scris ca as dori mai multe detalii,gen acte medicale scanate unde sa vad clar numele Claudiei si diagnosticul.
Nu am primit nimic,decat indemnuri sa o ajut si tot felul de scuze jalnice de genul:"noi nu avem cum sa scanam actele ca nu avem cu ce,nu stim sa umblam cu calculatorul,o sa rugam pe cineva,bla-bla-bla..."
Daca am vazut ca nu obtin nici o dovada a bolii si a bolnavei,m-am lasat pagubasa...si ca mine poate si altii.
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote