View Single Post
  #7  
Vechi 19.03.2018, 22:42:59
Jonnyw2013 Jonnyw2013 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.02.2015
Religia: Ortodox
Mesaje: 687
Implicit

Citat:
În prealabil postat de sefuilie Vezi mesajul
F
Cred ca o sa mai astept putin in privinta apartamentului, nu m-as baga singur la credit.
Viata are si urcusuri si coborasuri si intr-un moment putin mai dificil va zice, tu l-ai facut, tu te descurci, nu-mi pasa...depinde foarte mult cu cine te intovarasezi!
Si totusi urmatorii 30 ani este un orizont destul de indepartat, nu se stie ce va fi peste 5-10 ani, pe unde ne va purta viata si cum ne va surprinde.
Da singur e greu pe atatia ani si tu vrei familie, nu numai niste ziduri.

Da e extrem de important cu cine te intovarasesti,femeia poate sa il coboare sau sa il ridice pe barbat.
Am avut noroc ,sau mai bine zis a avut Dumnezeu mila cu mine, ca m-a pus,m-a "altoit" langa asemenea oameni.Cand am auzit-o pe bunica lui nevastamea cum recita versete intregi din Biblie,cum atunci cand intrai in casa,cu o bucurie si o pace te invita inauntru,era ptr ea o mare bucurie ca vii la ea.Te invita de n ori la masa. Am prins-o doar cativa ani apoi s-a dus, dar a ramas vesnic in inima mea bunicuta asta draga. Cand ii vedeam cata pace si dragoste au ma minunam ,parca eram in Rai. Poate ca nu vedeam toate cu niste ochi atat de clari daca nu traiam acasa betzii, scandaluri interminabile,agresivitate verbala,nesiguranta etc. Si atunci astea mi-au sarit in ochi ,Ilie parca eram in Rai cand am ajuns la oamenii astia,era altceva fata de ce stiam eu,ma rog satul in ansamblul lui mi-a ajuns la inima, parca m-am nascut acolo. Sotia mea avea masina de domnisoara, si absolut niciodata nu mi-a zis:"BA eu am avut masina, tu n-ai avut nimic!" nici macar nu a fost vorba de asa ceva vreodata.Stiau sa respecte, eu asta am invatat aici in familia actuala. Si asta e foarte important, Respecta tu totdeauna .
__________________
http://www.cuvantul-ortodox.ro/2011/...-ca-pe-erezii/
"€žCând am ieșit pe ușa care mă purta spre libertate, am știut că dacă nu las ura și amărăciunea în spate, voi continua să fiu în închisoare€".-Nelson Mandela
Reply With Quote