View Single Post
  #261  
Vechi 07.10.2018, 21:02:03
Ali Baba Ali Baba is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.10.2017
Mesaje: 707
Implicit

cum vine asta? 3 milioane de semnatari trebuia sa fie informati? toata lumea a stiut despre ce este vorba acolo, dar n-au vrut sa mearga. pentru mine este o imensa surpriza, am trecut pe la 2 dupa masa pe trotuarul de vizavi, prin fata scolii unde suntem arondati si n-am vazut decat doi paznici in curte, nu era nimeni in drum spre sau dinspre zona de votare, dar niciuo singura persoana.
mi-a zis soacra-mea ca un preot a spus ca nu-i mai primeste pe oameni la impartasanie daca nu voteaza si mi-am adus aminte ce am citit ca zicea ambrozie despre bizantini, ca au confiscat impartasania...

inainte de orice, apropo de ce a postat cristiboss, este o infrangere incredibila a bisericii, toate iesirile in public ale inaltelor fete bisericesti au facut rau "cauzei", asta este concluzia esentiala ce se poate trage. eu v-am scris aici, dar nu m-ati crezut, in general oamenii nu au incredere in preoti si in multe cazuri e chiar mai rau.
__________________
Dar Duhul spune lămurit că, în vremurile din urmă, unii se vor lepăda de credință, ca să se alipească de duhuri înșelătoare și de învățăturile dracilor, abătuți de fățărnicia unor oameni care vorbesc minciuni, însemnați cu fierul roșu în însuși cugetul lor. Ei opresc căsătoria și întrebuințarea bucatelor pe care Dumnezeu le-a făcut ca să fie luate cu mulțumiri de către cei ce cred și cunosc adevărul.
Reply With Quote