Subiect: Un sfat
View Single Post
  #5  
Vechi 02.07.2020, 11:42:54
Seraphim7 Seraphim7 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.12.2009
Mesaje: 1.046
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Demetrius Vezi mesajul
Ba stim cu certitudine.
Nu vreau sa va suparati, mai ales ca asa ati formulat incat sa se inteleaga ca suntem foarte aproape de nefericita intronare; ultimele profetii o certifica.

Chiar ca esti pe subiect fiindca si tu ai fost chemat, cautat, trimis la duhovnic, dupa cum tu singur ne-ai spus, insa te-ai obisnuit cu necuratia pana la a nu incuraja pe aproapele(Cosmin) sa faca ceea ce doreste si trebuie sa faca.

Eu te rog sa-i spui lui ceea ce el intreaba: numele acelui duhovnic la care ai fost trimis tu si nu te-ai dus, sau mergeti impreuna; a sosit momentul/ocazia si pentru tine.
Ultimul părinte care mi-a fost recomandat, practic de un necunoscut, un peregrin rătăcitor,cu care am discutat ore întregi, a fost Părintele Irineu, de la Mănăstirea Ponor.Recunosct nu l-am cautat. Alt părinte recomandat tot de un părinte a fost părintele Rafail Noica, în urma cu mai mulți ani, nu l-am cautat nici pe acesta... Acuma ultima și cea mai vie conversație pe care am avut-o cu un părinte este cea cu un părinte de la catedrala din Cluj....
__________________
Esenta fiintei tale sta in insasi picatura de iubire ce atarna de spiritul tau.
Reply With Quote