View Single Post
  #19  
Vechi 26.11.2010, 08:23:49
mihaila_alin
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
Īn prealabil postat de andreicozia Vezi mesajul
Credinta ramine!
Ea nu depinde de nu stiu ce ritual de miscari fizice ale miinilior si a degetelor de vorbe spuse, cuvinte, de hirtie tiparita, de lucruri materiale, de mobilier, masa, lemn, suruburi, bani, faina, ulei, ca doar draga mihaila, credinta nu este vrajitorie cu fum, incantatii si dat din miini , ea este in inima.
Rugaciuni scurte si INAPOPI cu TREZVIE la PRACTICA iubirii!
Asa cum ne-a invatat Hristos, ea se afla in porunca iubirii aproapelui, in SIMTIRI in emotii POZITIVE si sentimente adresate celui de linga tine, nu in faina, si drojdie si nu stiu ce haine si mobilier "sfiintit" si inchipuiri.
credinta ramine e drept,problema e daca e bine pe unde mergem,cararile sunt multe dar nu toate duc la poarta raiului.sunt multi ce cred in duhuri inselatoare si apoi asta nu e bine pentru ei.din cite am citit si eu scriptura spune ca nu e bine sa ispitim pe Dumnezeul nostru,ca,sa nu fim din semintia lui Toma.au fost sfinti parinti o spune proloagele si patericul egiptean etc.cre s-au indoit de Sf.Impartasanie Dumnezeu le-a aratat adevarul si pe urma s-au cait amarnic spunind:vai mie pacatosului am ispitit pe Dumnezeul meu.si apoi asta e credinta noastra din mina duhovnicului vom primii mintuirea partasiea cu DlIIsus. sa nu te superi pe mine nu te judec doar purtam un dialog.
Reply With Quote