View Single Post
  #1549  
Vechi 10.03.2019, 18:33:04
catalin2 catalin2 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.12.2007
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 9.706
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Ali Baba Vezi mesajul
demonstrezi inca o data ca nu ai simtul ridicolului. cum poti pune in balanta magia cu orice altceva? singura voastra sansa de a nu fi ridicoli este sa nu va discutati credinta, indiferent de context.

si eu pot copia, ca oricine altcineva, informatii de pe net, exact asa cum procedati voi, unii dintre voi numai cu asa ceva se ocupa atunci cand nu ataca direct persoana, nu am niciun motiv s-o fac. nu va intereseaza, nu veti accepta niciun argument, nicio descoperire, nicio demonstratie. si este si firesc sa fie asa, credinta este ceva individual.

si eu am sabiciunile mele, sunt om, mi-am dorit intotdeauna sa cred, dar nu tine domne deloc treaba cu magia asta.
Tu ai inceput sa ii jignesti pe toti si apoi te plangi ca esti atacat atunci cand cineva ti-a raspuns. Tu nu scrii nimic din stiinta, pentru ca nu cunosti, apoi ii faci ignoranti si ridicoli pe cei ce iti dau argumente din stiinta.
Probabil nu stii, dar aceste teorii sunt luate de iluministi de la filozofii antici. Iluministii au propovaduit intoarcerea la perioada de dinainte de crestinism, adica la gandirea greceasca. Acolo au gasit la unii filozofi greci conceptiile filozofice despre transformarea speciilor. Prima carte care exprima aceste conceptii filozofice apare in 1750, in Franta. Ceea ce sustin evolutionistii acum sunt conceptii filozofice antice, tinand de stiinta de acum 2500 de ani.
Reply With Quote