View Single Post
  #204  
Vechi 01.03.2014, 17:57:48
Illuminatu Illuminatu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.03.2012
Locație: Mures
Religia: Ortodox
Mesaje: 951
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Daniel_Ortodox Vezi mesajul
Doamne ajută.

Da, statut de cîini, toți eretici sunt ca niște cîini ce hărțuiesc Adevărul. Dar tot i-a vindecat Domnul fiica ! Vezi ?

Cu etica ta cu tot, prea fățărnicia dumneavoastră, tu duci direcția fundu iadului ! Cu Biblia în brațe, strigînd : "Aproapele meu! Aproapele meu! Aproapele meu! Dar eu mi-am iubit aproapele, ca mine însumi! Și mai mult decît pe mine însumi cum m-au învățat sfinții."

Considerînd pe oameni doar aproapele tău, dar cînd vine vorba, i-ai spune eretic, fără să-i arăți că-l iubești spunînd frățiorul meu rătăcit în erezie.

Și poate pînă la plecarea ta în iad (dacă tot așa o ții) aștept un răspuns la întrebarea de mai sus, la celălalt post al meu.

Sau aștept în zadar, prea iluminarea dumnevoastră ? :)

Bucurii.
Iti voi raspunde daca imi vei raspunde si tu la rugamintea mea: unde ai gasit la Sf.Parinti pasaje in care acestia sa-i numeasca pe eretici "frati rataciti sau pierduti sau...."!
__________________
"Pentru că mulți amăgitori au ieșit în lume, care nu mărturisesc că Iisus Hristos a venit în trup; unul ca acesta e amăgitorul și antihristul." 2 Ioan 1,7.
"Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru, ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai marita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu Cuvantul L-ai nascut, pe tine cea intru adevar Nascatoare de Dumnezeu te marim!"
Reply With Quote