View Single Post
  #335  
Vechi 12.05.2021, 19:21:22
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.287
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Bai Moroco eu zic ca nu pusca analfabetismul tau cu ce a zis Newton si manualul de fizica.

Newton este validat de:
1.vreo multe multe secole de timp
2. Sute de mii de fizicieni
3. Manuale de fizica
4. Aplicatii


Asa ca 'nu pusca socotelile' da-mi voie sa iti spun ca suna a analfabetism fizic.


Apropo, stii ca vorbim despre mase mari si im cazul asta trebuie sa ai integrare pe suprafata, gradient si vectori. Manual de fizica de facultatecu integrare pesuprafata gradient si rotor... Vad ca esti inca la fizica de.. gimnaziu?

Dragule nu putem sa iti tinem aici lectii de fizica de bun simt de teologie de care ai mare mare nevoie dar te rugam fa un exercitiu si invata sa fii mai smerit mai cu.. putin aplomb nesimtit cand vorbesti de Newton Biserica Sfinti Sinod Ierarhi ca pana acum doar tu ai iesti in pierdere.

Asta cu Newton le depaseste pe toate.

Esti maret ai ajuns sa il.contesti pe Newton.

Hai ca poti mai ai cativa pe lista si contesti intreaga istorie a umanitatii.

Vezi ca vii si o faci pe desteptul si smecherul.
Vezi ca in viata intotdeauna ai sa gasesti un smecher mai mare ca tine care te pune in offside in orice tema ai alege. Asa ca lectia vietii este nu te mainlua de Newton Sinod Sfinti Arhierei si de toti ca ajungi sa ti se vada .. goliciunea si prostia.
Tu crezi in validarile lumii pentru tot felul de lucruri. Desi ti-am aratat ca dupa formulele lor nu pusca teoriile lor zici ca eu aberez nu ei. Desi ti-am arata cat de simplu si clar se poate dovedi ca ei mint tu tot pe ei ii crezi.

Ai gasit vreo gresala in demonstratia mea? Am folosit in ambele cazuri formulele lor. Trebuia sa dea F=G defapt a dat G/F=551.

Nestiind mate-fizica, nepricepand niste calcule elementare te lauzi crezand ca toti cei ce cred ca pamantul e glob si care cred in formula lui Newton care ti-am dovedit ca nu pusca, te lauzi crezand ca au ei dreptate si ma dispretuiesti si-mi nimicesti ce scriu cu ipoteza: daca spune lumea atunci sigur are dreptate si prin asta te dovedesti ca tu crezi in lume si nicidecum in Dumnezeu sau in Adevar sau in argumente. Pentru tine lumea e argumentul suprem caci tie ti-e frica ca nu cumva sa nu faci pe placul lumii.

Care e gresala de calcul? Poti sa o gasesti? Daca nu atunci pentru ce deschizi gura? Sa-i lauzi pe cei ce pot? Pai nu tu esti destept alaturi de ei ci tu esti prost alaturi de ei caci tu nu pricepi nici daca este nici daca nu este gresala si practic tu mergi pe ideea ca daca sunt multi atunci sigur au dreptate cei multi. Domnul Hrisos-Cuvantul a fost singur impotriva tuturor si nu s-a temut de vocea multimii. A marturisit Adevarul Adevarat pana la capat. Deci de la Domnul ar trebui sa luam pilda noi ortodocsii ca sa marturisim adevarul in care credem biruind daca e nevoie toata lumea, cu toti lingaii si obedientii ei.

Citat:
În prealabil postat de gpalama
Apropo, stii ca vorbim despre mase mari si im cazul asta trebuie sa ai integrare pe suprafata, gradient si vectori. Manual de fizica de facultatecu integrare pesuprafata gradient si rotor... Vad ca esti inca la fizica de.. gimnaziu?
Se vede ca habar nu ai de nimic mate-fizic. Din moment ce apa si pamantul sunt incompresibile si un litru de apa sau de pamant e aproximativ 1kg atunci poti socoti ca globul e plin cu aceiasi materie incompresibila, pamant+apa, perfect uniform si aplici volumul sferei asa cum sustin ei ca ar fi glob si iti da exact in litri=kilograme masa.

Nu e nevoie de niciun calcul mai complicat. Tu vrei ca complicand lucrurile sa te indoieste de un calcul simplu si elementar incercand sa ascunzi minciuna in calcule complicate.

E simplu si foarte corect ce ti-am demonstrat... nu numai ca pamantul ne e glob-planeta-tarot si nici plat-farfurie inconjurat de zid de ghiata ci si ca formula lui Newton de atractie universala intre mase e falsa!
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 12.05.2021 at 19:33:14.