View Single Post
  #340  
Vechi 12.05.2021, 20:58:48
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Esti un ignorant mediocru care si-a ridicat mediocritatea la nivel de intelepciune.

Un fel de "mediocru intelept" care isi vede propria mediocritate drept intelepciune.

Vezi tu, cand nu ai raspunsuri o dai pe credinta, evitare, ignoranta... din nou mai jos

Citat:
Da, spun ca Newton a inventat o formula explicativa falsa! A zis ca masa e sursa atractiei dintre mase cand defapt Taria e sursa aparitiei fortei de greutate!
Esti prost de bubui. Se poate verifica formula lui Newton in toate directiile. Au dat-o altii cu capul de astfalt formula asta pana s-a dovedit ca e bine totul acolo.. Este clar ca esti un inept cand faci afirmatia de mai sus.


Citat:
Pai daca nu pricepi ce e simplu si clar si evident atunci cum crezi ca ai putea stii si pricepe lucruri complicate.
La tine totul e simplu dar prin explicatiile tale mediocre in care repeti fraze fara sens.

Mediocritatea ta tu o numesti "simplitate" pentru a-ti ascunde lipsa de cultura, de intelgere de explicatii de argumetne de logica. Asta este "simplitatea ta", refuzul de analiza detaliata.

Adica tu preferi sa ramai intr-un discurs de blabolog, babisme si in speculatii, in discurs speculativ "simplu", pentru a nu intra in detalii.

Tu nu esti capabil sa intri in detalii in explicatii logice ca "se rupe firul". Doar arunci 3 fraze si cand altii se prind ca esti fraier o dai pe "sa ramane la lucruri simple ca daca ma luati cu alea complexe sunt prost si nu am explicatii"..

E clar simplismul tau, care este o strategie de evitare a unei detalieri a explciatiilor.


Bai baiatule tu nu intelegi ca esti praf? Tu nu vezi ca toti de pe forum iti spun acelasi lucru ca esti varza?

Nu esti capabil decat de mediocritate si de fudulie a mediocritatii. Un prostovan mediocru cu aplomb pe un forum. Apologia mediocritatii in explozie de fudulie.




Citat:
Ti-am dovedit ca formula lor, cu un calcul simplu si elementar, nu pusca si nu putin ci foarte foarte mult, 551 de ori mai mare G ca F! Deci ti-am dovedit cu cunostinte de gimnaziu si tu fugi in complicatii de facultate ca sa te scoti. Nu te ajuta complicatiile si nu rezolva eroarea de 551 de ori mai mare! Nu te scoti nicaieri prin afirmatii calomnioase fara numar la adresa Trambitelor Apocaliptice si la adresa mea decat cazi tot mai mult in iadul minciunii si hulei! Nu te opresc, esti liber sa cazi si sa te dai mare si tare!
Ca sa arunc o privire pe cretinatatea asta ordinara pe care o afirmi, pentru ca in momentul asta nu catadicsesc sa iti acord 10 seccunde pentru o explicatie pune si tu o integrare pe suprafata si o explicatie in contextul unei forme macroscopice precum e pamantul. Adica fa pe o hartie si posteaza aici cum se integreaza gravitatia in teoria asta a ta.

Adica arata-mi campul gravitational al pamantului plat mediocru ordinar ce esti...

Si arata-mi care este impactul si influenta unui astfel de camp gravitational asupra avioanelor... vezi ca aici iti prinzi urechile ca pe un pamant plan campul gravitational NU MAI ESTE CONSTANT si AVIOANELE AU MARI PROBLEME IN ZBOR DATORITA NEUNIFORMITATII CAMPULUI GRAVITATIONAL. Daca ai nevoie de explicatii sa intelegi frazele anterioare da-mi de stire si revin cu explicatii.

Last edited by gpalama; 12.05.2021 at 21:02:17.