View Single Post
  #754  
Vechi 25.05.2012, 09:40:14
stefan florin's Avatar
stefan florin stefan florin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.02.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.857
Implicit

Citat:
În prealabil postat de maria40 Vezi mesajul
vsovivi se aude ce vorbeste? Pardon, ce scrie? Cum poti sustine pe unul ca Radu de dudau sa ajunga Rege, trebuie sa fi inconstient! Cu ce s-a smerit omul asta ca eu una n-am vazut! Eu,una, il tin minte de pe vremea lui Ceasca ca se difuza la TV piese de teatru si doar acolo l-am vazut in roluri secundare, in filme nu-mi aduc aminte sa-l fi vazut!
Asta de cand s-a insurat cu Principesa a obtinut grade militare cat altii intr-o viata de cariera de militar....in patru ani, patru grade. Mai, sa fie! Te pomenesti ca experienta a dobandit-o jucand rolul de ofiter in vreo piesa de teatru.
In ce priveste cele 5 miliarde de euroi mai usor cu ele! M-am lamurit si cu marii economisti scoliti pe la Harvard cat sunt de ocosi si cat de bine se precep! Teoria ca teoria dar practica ii mananca! Trebuie sa fim foarte constienti de situatia noastra economica care este sublima dar lipseste cu desavarsire. Am trait din imprumuturi, acum nu ne mai da nimeni nimic si tocmai de aceea s-a dat drumul la tiparnita de bani, de aceea si cursul a luat-o la vale. In curand vom da 5 lei pe-o paine care acum e 3 lei! Banii astia care se vor da inapoi bugetarilor si pensionarilor sunt fix H2O....de ploaie! Cand esti sarac trebuie sa inveti sa traiesti ca un om sarac! Criza asta care e acum e individuala! Unii au saracit de pe urma ei altii s-au imbogatit! Nu mai stiu cine a zis ca numarul banilor este acelasi doar ca ei se misca dintr-un loc in altul (dintr-un buzunar in altul).


ca sa nu mai vorbim ca Raducu, IN MARE LUI SMERENIE, primea de la statul Roman intre septembrie 2002-septembrie 2008, 600 milioane lei vechi-bugetarul cu cel mai mare salariu din Romania. Pe langa acesta "smerita"" suma mai primea si salariul de consilier al lui Tariceanu si salariul de colonel al armatei. Tote aceste sume proveneau din bani publici, cu toate ca MULTI "supusi" ai lui Raducu Voda se speteau muncind doar pentru 5 milioane lei vechi pe luna. Halal smerenie!

Last edited by stefan florin; 25.05.2012 at 09:42:17.