View Single Post
  #755  
Vechi 25.05.2012, 10:05:38
vsovivi vsovivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Insectharul ortodox, în nepocăibilul pocăibil și pocăindu-se tainic.
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.459
Implicit

Măi copiilor, voi chiar ați avea ceva de spus, ceva important și de luat în seamă și în serios, însă cu greșeli gramaticale venite nu din greșală ci din lene și nepăsare și nesimțire și cu cacofonii ce strică pofta de Cuvânt, nu am cum sta de vorbă cu voi, și mai sunteți și răutăcioși cu Radu Vodă și cu principesa Margarina, pardon Margareta cu rețeta.

Cu ce v-au greșit principii României? Păi Radu este fiu de medici iar Margareta este fiica regelui nostru atât de umilit de peste 66 de ani, și doar v-am explicat cum abea după anul '90 a fost luat asistent la clasa lui Dem Rădulescu și era un nimeni pe atunci, un actortaș fără valoare, și voi chiar credeți că Dem și-ar fi luat un informator, un fost securist sau turnător?

Dem Rădulescu a văzut în el un geniu, un om smerit și demn de toată stima, iar Dem Rădulescu știa bine și cunoștea caracterul omului, deci ce recomandare mai bună ar putea da cineva vre-unui român?

Iată Radu Duda a terminat la clasa dramatică a lui Olga Tudorache și după '90 a fost asistent la catedra lui Dem Rădulescu.

Deci înainte de a fi principe și a se întâlni cu Margareta la pataul bolnavilor, mai înainte avea o statură impecabilă de actor curat...

Iar voi îl scoateți securist când el mărturisește că i-a refuzat amabil și politicos și oricum era un biet student pe vremea aia... și mai și credeți în lista aia unde îi apărea numele, păi toți cei ce plecau în străinătate trebuia să fie aprobați de cineva și de aceea apărea pe lista aia, toți actorii ce aveau spectacole afară trebuia ca să fie aprobați, iar ca să fie aprobați ei trebuia să apară pe o anumită listă.

Deci ce v-a făcut vouă Radu Duda?.. ca să-l persiflați? Voi însă strecurați țânțarul și înghițiți camila, voi căutați fire de praf pe haina sfinților și apostolilor ca să nu credeți lui Dumnezeu în timp ce aveți toată primirea și indulgența cu toți tartorii căpușei roșii.

Știu că nu v-a făcut nici un rău, dar vouă nu vă place de el pentru că cineva a băgat hula asta bârfitoare în gLume și voi ați avut impresia că e pe drept... apoi i-au hulit numele să pară ceva prostesc și voi v-ați distrat și a-ți crezut ca credulii din pricina că bârfele se cred, având voi iluzia că dacă e bârfă atunci e sigur adevărată după zicala ''nu iese fum fără foc''.

Fumul respectiv este însă făcut de căpușile roșii și proz dinadins căci au minteres viclean... deci nu este bârfă veritabilă ci este bârfă vicleană, bârfă născocită cu minteres de a rămâne pe funcție puii căpușei roșii, și buine întreținută la nesfârșit.

N-am cum să demonstrez că albul e alb dacă voi nu vreți să căutați și pe la Adevărul...

Nu-mi rămâne decât să vă cer mereu:

Uniți-vă sub Radu Vodă Vitezul și principesa Margareta cu rețeta ca să formați frăția inelului ca o mare putere ce se opune tuturor căpușelor roșii și proz, paraziți nesățioși ai fărădelegii care distrug neîncetat toate binecuvântările României.

Degrabă deci formați Uniunea Populară a Regatului României Mari, UP sau UPrRM sau UPRM formată din toate partidele afară de USL și toți independenții neafiliați la USL și luptați la locale și parlamentare uniți în Domnul! Numiți-vă străjeri ai Țării indiferent din ce partid sunteți și biruiți fiara roșie și proz a USLașilor vicleni.

Altfel nu veți lua niciun mandat nici la locale și nici la parlamentare oricât s-ar încrede unii ce visează frumos, căci cu 25% USL ia mandatul dacă voi nu sunteți uniți ca să sprijiniți un singur candidat, voi veți alege cu inima și veți pierde cu succes totul.

Și dacă nu veți asculta de Dumnezeu vor reveni cei 3 ani și jumătate când antichrist v-a domni fără jenă peste România timp de 42 de luni.

Deci PPDD, PRM, PNG, PNȚCD, PDL, Noua Republică, URR, UNPR, PEcologist, și toate minoritățile UDMR, Forumul German, PRomilor, Tătarii, Turcii, Ucrainenii, Rușii, Grecii, Aromânii, și toți independenții și toți oamenii uniți-vă sub Radu Vodă și Principesa Margareta!

Strângeți-vă la masa comună și sprijiniți în alegeri cu toții un singur candidat, care este mai curat și mai cinstit și mai fidelo Casei Regale a României! Nihil sine Deo și veți birui gLumea.

Last edited by vsovivi; 25.05.2012 at 10:18:04.