View Single Post
  #2  
Vechi 15.05.2019, 09:10:50
Demetrius Demetrius is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.04.2012
Mesaje: 2.993
Implicit

Adevarat a inviat!

Foarte interesant mesajul tau si-ti multumesc pentru increderea pe care ne-o acorzi de a-ti citi sufletul, care e mai curat ca al meu si mai puternic.
Ma surprinde foarte placut tonul in care ne scrii si care te defineste ca o mare si vrednica luptatoare fiindca nu ti-ai pierdut fecioria si pe deasupra te exprimi foarte curat si sigura pe tine, lucru care e in contradictie cu atmosfera in care zici ca ai crescut.
Ma bucur pentru tine ca te pregatesti cu sorti de izbanda sa impartasesti fericirea cu... logodnicul tau dupa randuiala Bisericii, dar inainte de toate va trebui urgent sa faceti fiecare cate o spovada; numai prin spovada puteti fi fericiti.

Despre lucrurile pe care vrei sa le depozitezi eu spun ca poti usor sa gasesti in satul mamei vreun satean de la care sa inchiriezi o camera cu cheie, sau o camara cu lacat la pret modic pentru depozitarea lucrurilor si sa platesti periodic prin expedierea banilor.

Doamne Iisuse Hristoase, Fiule al lui Dumnezeu, ajuta-i Sonyiei si logodnicului ei sa gaseasca, in numele Tau, ferciriea pe care le-ai pregatit-o lor.
__________________
Sublimă fărâmă a Sfintei Chemări,
Zvâcnită din Vrerea divină,
Mi-e sufletul vultur ce spintecă zări
Și sus, printre stele, se-nchină.(pr. Dumitru)
Reply With Quote