View Single Post
  #5  
Vechi 06.03.2012, 13:15:18
radulucian radulucian is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 06.03.2012
Mesaje: 4
Implicit Ce pot sa zic?

Chiar ieri am avut o criza puternica de ulcer. Ca sa descriu un pic pot spune ca am ulcerat si stomacul si duodenul. Ieri toata ziua am avut hiper aciditate. Dar foarte mare. Pe langa faptul ca am varsat de cel putin 8 9 ori aveam si arsurile acelea interioare incredibile plus o stare de somnolenta dar nu puteai nici sa dormi de durere. Ca sa spun intr un cuvant chin. Cei care sufera de ulcer si fac crize cunosc durerea. Ei spre seara m am gandit sa ma rog la domnul Iisus Hristos si am facut o sincer . Cu cuvintele mele . Am stat asezat pe pat pentru ca aveam si frisoane de la durere si transpiram dar mi era frig si in casa au fost cel putin 25 de grade. Si rugandu ma ma gandeam cat de nesincer am fost fata de El si cat de nerecunoscator. I-am Multumit. Apoi m am rugat si Preasfintei Nascatoare de Dumnezeu sa ma ajute. Si apoi Sfantului Nectarie l am rugat sa ma vindece si avand ulei de la candela lui mi am dat cu ulei sfintit in semnul Sf. Cruci pe stomac si pe frunte. Cam la o ora dupa ce mi am dat cu acel ulei nu am mai simtit nici o durere. Dar absolut nimic. Ce pot sa zic este ca eu cred ca trebuie sa fim sinceri cu Iisus cu Maica Sa si cu toti sfintii. Acum cine m a ajutat? Eu cred ca Dumnezeu mi a luat durerea (stiti se spune Nu se intamplla nimic fara voia Mea) la rugaciunile Presfintei Maicii Sale si ale Sf. Nectarie. Sper sa va ajute si pe voi rugaciunile catre sfinti si Fecioara Maria si catre Dumnezeu. Amin
Reply With Quote