Subiect: Ajutor
View Single Post
  #28  
Vechi 25.07.2018, 20:55:48
Leon94 Leon94 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 16.07.2018
Mesaje: 9
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Legat de ce ziceai:
Magia de orice fel, ocultismul si toate practicile din aceasta zona au un fundament comun: invocarea intr-un fel sau altul a satanei.

Odata ce ai inecput sa te joci cu dracul incep necazurile, ispitele si gandurile rele.

Unde sunt ganduri rele (hula, ucidere, blasfemie), este prezent cu mare putere satana.

Sunt 2 solutii complementare:
1. Rugaciunea pentru indepartarea demonilor
2. Ignorarea - toti sfintii zic sa ignori gandurile rele si sa intelgi ca nu sunt ale tale, sa nu te deznadajduiesti de ele, pentru ca asta vrea dracul, sa-i arunce pe cei sensibili in deznadejde
Multumesc pentru mesaje si explicatii. Sunt departe de Dumnezeu desi ma rog in fiecare seara. Simt un dor puternic in inima de Dumnezeu, dar ma simt ridicol cand discut despre credinta. Am impresia ca nimeni altcineva nu crede dar toti pretind dintr-un motiv sau altul. Cand m-am dus la biserica m-am simtit foarte prost, ca si cum eram de pe alta planeta.

Cat despre meditatie, inca o fac. Imi da o stare de liniste. S-ar putea sa aveti dreptate cu privire la invocarea de demoni pentru ca de multe ori ma simteam atat de ridicat, incat ma gandeam ca doar viata ma mai desparte de fericirea suprema. Unii oameni spuneau pe forumul buddist ca in timpul retragerilor de 10 zile au intalnit fiinte din alte sfere de existenta in meditatie care incercau sa le comunice.

Simt ca am nevoie de o ancora, dar totul se duce si viata asta devine din ce in ce mai insuportabila. Am inceput sa devin convins in suflet de reincarnare si de absurditatea existentei, dar totusi cred ca exista rau si bine, si ca lumea asta dezgustatoare se apropie de final.
Reply With Quote