View Single Post
  #353  
Vechi 29.06.2011, 10:47:54
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Citat:
În prealabil postat de anita Vezi mesajul
Nu spune nimeni ca mantuirea e legata de Romania ,manturirea e legata de relatia cu aproapele.
Si apoi e normal sa te mantuiesti mai usor in o tara unde ai slujbe la sfanta biserica ,posibilitatea de a te spovedi sau impartasi.
Participarea duminicala la sf.Liturghie de fereste de pacate pentru toata saptamana.
Spovedania deasa la fel iti curateste sufletul si nu mai pacatuiesti atata.
Daca voi criticati tara in care v-ati nascut si ati invatat cum credeti ca va veti mantui ?
Unde e iubirea crestina de care trebuie sa dati dovada?
Chiar am subliniat in postul anterior ca nu Critic ci prezint Obiectiv!
V-am mai spus ca nu pot sa vad lucrurile cu ochelarii roz ai subiectivitatii!
De asemeni,eu personal nu am adresat Laurei in mod expres nici o parere sau povata;tot ce am postat au fost impresii si experiente personale,cred ca am dreptul sa vb despre propriile experiente nu??
Eu sunt o persoana foarte sincera cu mine insami,de multe ori ma critic si pe mine...este normal sa fiu la fel de critica cu tot ce intalnesc,numai aceasta atitudine ma fereste de a trai in ignoranta,inchipuiri si minciuna.
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.