View Single Post
  #167  
Vechi 26.06.2012, 21:40:34
bogman margareta bogman margareta is offline
Member
 
Data înregistrării: 03.11.2011
Locație: BAIA MARE
Religia: Ortodox
Mesaje: 91
Implicit raspund

Eu nu stiu cum sa trimit acele acte med. unde scrie recomandarea tratamentului ,ei dar am sa fac in asa fel sa vi-le trimit cit de repede e posibil ,Tratamentul ei in acest moment sunt mai multe niste siropuri care refac mucoasele stomacului si protectia lor ,Am primit si siropuri care intaresc imunitatea organizmului,aceste trebuiesc folosite 3 luni fara intrerupere ;IMUNOTROFINA,...COSTA 90 DE LEI O DOZA DE 200 ML,,,,CARE O FOLOSESC 2 ZILE CITE 10 ML PE ZI ESTE DOZA UNICA, deasemenea .tot 3 luni de zile trebuie sa-i dau FERUM HAUSSMAN,,7.5 ML PE ZI TOT SIROP COSTA O DOZA DE 150 ML 28 LEI aceasta doza ajunge 10 zile,,..TARDYFEROL,...32 LEI,30 ML COSTA 32 DE LEIsi trebuie administrat 30 de picaturi,care-mi ajunge cam o saptamina,...Nexium,40 ml administrat o lingurita pe stomacul gol ,costa 58 lei tratament pe 14 zile,....GAVISCON,...SIROP 200 ML DE 4 ORI PE ZI CITE 7,5 ML COSTA 58 DE LEI,...acest sirop il folosesc in 10 zile,.....acestea sunt medicamentele care le folosesc inafara de perfuzia care o hraneste ,...acestea nu stiu ce continut au ptr ca medicul le combina si le platesc odata pe saptamina cu onorariu pe car mi-o cere el ptr tratarea ei 200 de lei saptaminal,cam atit va pot informa ,....in acest moment,......peste 2 saptamini repetam ecografia la stomac ,si atunci o sa vad mai bine care este starea in care se curata ,stomacul de gheag,.....sper ca am reusit sa va informez ,situatia in care este Rebecca,.......Doamne ajuta
Reply With Quote