View Single Post
  #129  
Vechi 05.08.2013, 17:35:58
fallen fallen is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.03.2011
Locație: bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.250
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru fallen
Implicit

A reusit cineva sa ajuneze pana la ora 3, zilele astea? Presupun ca apa s-a consumat, mai ales pe asemenea calduri. De mancat nu neaparat "uscat", cat negatit, raw, ar fi fost binevenit in aceasta perioada. Mi-ar fii placut daca puteam manca doar fructe si legume crude (salati), eventual doar cu seminte, insa nu am reusit sa nu mananc si putina paine, baton cu cereale, o eugenie, etc. Vreo doua zile am mancat doar fructe si salata, azi am ramas fara fructe si am mancat gatit, apoi dulceata...e drept ca nici n-am iesit din casa, insa si la servici patesc la fel, mananc de plictiseala...e nasol, si e pacat ca nu ma pot abtine macar in post sa renunt la acest obicei. Mai am saptamana asta concediu, ar trebui sa ma ambitionez sa nu incarc butelia, ca tocmai s-a descarcat...si maine vroiam peste sau macar niste surimi, dar ma tem ca oricum va trebui sa merg la soacra-mea sa stau cu catelul cat e ea plecata, ma tem ca nu ajung nici la slujba...Iar butelia tot va trebui s-o incarc ca sa-i fac mancare barbatului. Paradoxal, in zilele cu fructe si salata am rezistat eroic, nu mi-a fost foame, dar am si bagat cantitati industriale...ori asta nu se poate numi post. Cred ca cel mai bine era sa fac cum imi trecuse prin cap initial, sa ma duc sa stau la o manastire (de maici, evident) pe perioada postului asta macar, ca e mai scurt...dar, deh, nu intodeauna reusim sa punem in practica ideile...
Reply With Quote