View Single Post
  #40  
Vechi 06.04.2021, 22:09:58
Jonnyw2013 Jonnyw2013 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.02.2015
Religia: Ortodox
Mesaje: 687
Implicit Domeniul de variatie a CO2 de-a lungul a mii de ani este de 1 la 10000

Intervalul in care bioxidul de carbon a variat in mii de ani, astfel incat acest sistem ultrasofisticat numit Pamant, a functionat stabil, fara sa se incalzeasca semnificativ, este nu cum am zis de 3 la 10.000 cat este procentajul de reusita la un bancomat din 3 incercari. Este (daca va uitati pe prima pagina intelegeti ce vreau sa zic) doar de 1 la 10.000, adica de trei ori mai putin. Atat cat o singura incercare la bancomat. Deci nu poate fi vorba zic eu ca ar fi ceva intamplator crearea Pamantului. Deci valoarea CO2 a variat in mii de ani aprox intre 200 ppm(parti per milion) si 300 ppm(mai exact intre 180ppm -280ppm). Ce este peste 300ppm si cu atat mai mult 400ppm duc la incalzire in zeci de ani. Deci Dumnezeu a lasat acest sistem gigantic intr-un echilibru foarte exact intr-o ZONA DE VARIATIE care are un raport de 1 la 10000. Poate fi oare la intamplare asta? DEci cine vrea sa gandeasca poate.
Dumnezeu a lasat o ordine foarte exacta, aceasta natura care INCA este superba chiar daca oceanele si marile sunt pline de plastic si unele vietati deja o duc rau.
__________________
http://www.cuvantul-ortodox.ro/2011/...-ca-pe-erezii/
"€žCând am ieșit pe ușa care mă purta spre libertate, am știut că dacă nu las ura și amărăciunea în spate, voi continua să fiu în închisoare€".-Nelson Mandela
Reply With Quote