View Single Post
  #2  
Vechi 20.08.2009, 13:39:24
vsovi vsovi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 16.02.2007
Locație: har†>>>s'C'e'r
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.993
Implicit

e simplu, barbatul ar trebui sa ia exemplul preasfintei Maria shi in orice relatzia cu orice femeie sa-shi zica:

"nici eu nu vreau sa shtiu de barbat"

shi atunci sa vezi ca nici femeia nu se va mai dichisi, shi nu s-ar mai deda artei animalice shi dobitoceshti, arta seductziei... fiindca n-ar mai avea cui...

deci intai in inima se face curatzenia dar shi tzinuta reflecta inima, ascultarea shi nu invers cum cred unii ca ei doar se imbraca in sfintzi shi au impresia ca imediat li s-a shi schimbat inima... poi li se va schimba dar pana atunci trebuie sa-shi rabde nimicnicia shi sa recunoasca mereu prin pocaintza nesangeroasa ca pe dinlauntru sunt lupi rapitori chiar daca pe dinafara sunt imbracatzi in haina sfanta... dar ei mereu se recunosc numai pe ei ca mantuitori cu insushiri alese in interior neshtiind ca e vorba de lacomie shi pofta ingamfata... shi femeile ii cred shi apoi sfarshesc desamagite... shi plang cu amar... iar ei sarmani autoinshelatzi sfarshesc mult mai rau, in viclenia de pe urma a desamagirii, desamagind pe Dumnezeu.

Last edited by vsovi; 20.08.2009 at 13:45:54.
Reply With Quote