View Single Post
  #33  
Vechi 08.07.2020, 06:09:24
Demetrius Demetrius is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.04.2012
Mesaje: 2.978
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Iorest Vezi mesajul
Există o vrăjitoare în România care cică a vindecat de epilepsie Č™i a primit Č™i un premiu internaČ›ional pt treaba asta, aČ™a zicea ea într-un reportaj, nu vreau să-i dau numele să nu-i fac reclamă.
Oare premiul acela nu i-a fost decernat de asociatia vracilor... infiintata de ea?
Citat:
În prealabil postat de Iorest Vezi mesajul
Există Č™i tămăduitori care se laudă că scot psoriazisul, vindecă de lupus, etc.
Maladii care nu pun viata in pericol, adica "imbunatatiri" de trup (nu de duh),spre deosebire deapostoli(Lc9,49-50) care scoteau demoni.
Citat:
În prealabil postat de Iorest Vezi mesajul
Oricine apelează la astfel de oameni se afieroseČ™te pe sine satanei, e păcat Č™i să apelezi la vrăjitorie nu cred că există îndreptar mai complex de spovedanie care nu atinge subiectul, restul se pot minČ›i pe sine că nu.
De acord.

Citat:
În prealabil postat de Iorest Vezi mesajul
Cautarea de vindecare cu orice preČ›, chiar Č™i-n afara spaČ›iului eclezial Č™i medical Č™tiinČ›ific arată o preocupare obsesivă pt materie, pt trup, deci lumescul e stimulat aici, nu are nicio legătură cu spiritualul.

Nu mai vreau să vb prea mult la threadul ăsta cu vrăjitoria pt că mi se pare o mizerie în sine această practică Č™i aduce Č™i ispite în viaČ›a de zi cu zi.
Corect.
__________________
Sublimă fărâmă a Sfintei Chemări,
Zvâcnită din Vrerea divină,
Mi-e sufletul vultur ce spintecă zări
Și sus, printre stele, se-nchină.(pr. Dumitru)

Last edited by Demetrius; 08.07.2020 at 06:13:41.
Reply With Quote