View Single Post
  #5  
Vechi 02.10.2009, 12:22:34
DiannaS DiannaS is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 02.10.2009
Mesaje: 5
Exclamation

Citat:
În prealabil postat de Evreulcelales Vezi mesajul
este infima. Nu numai ca si azi in multe locuri se plateste parintilor ei "mohar" plata ca fie cumparata fica lor cu camile, oi,capre si altele.
Femeia musulmana nu are in casnicie nici un drept. In fiecare moment, sotul nemultumit poate sa declare de trei ori: "esti alungata" si femeia trebuie sa lase totul inclusiv copii si sa plece la familia ei care nu o data nu vrea sa o primeasca.
Sotia este propietatea barbatului si el are drept sa o "educheze" uneori cu bataia.
Femeile nu au drept la mostenire. Daca parinti mor si au copii,numai barbatii se impart cu mostenirea.
Dupa legea Islamica,femeia care este suspecta sau este vinovata de adulter,pedeapsa ei este sa pie omorata cu pietre pe timp ca barbatul cu care a avut relatii nu i se intampla nimica...

Ce stiti voi femei crestine. Voi aveti drepturi care femeile musulmane nu ar avea nici in vis...
Imi permit sa intervin si eu in aceste discutii legate de Islam, ca am tot citit pe acest forum. Am si eu o intrebare pentru cei care critica atat de vehement aceasta religie : cati dintre voi au citit Coranul pentru a vedea exact ce inseamna Islam? De ce aruncati cu vorbe dure cand nici macar nu stiti despre ce e vorba?
Eu sunt crestina ortodoxa, dar cunosc f bine Islamul, si-l respect ca religie...si DA, avem acelasi Dumnezeu...stiti oare ce inseamna Allah in araba? Allah = Dumnezeu....