View Single Post
  #27  
Vechi 04.03.2010, 21:34:36
Geony's Avatar
Geony Geony is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.02.2009
Mesaje: 908
Implicit

Citat:
În prealabil postat de amarius Vezi mesajul
,,1 Ioan 2:1 Copilașilor, vă scriu aceste lucruri, ca să nu păcătuiți. Dar dacă cineva a păcătuit, avem la Tatăl un Mijlocitor (Sau Advocat. Grecește: Paraclet, adică apărător, ajutor.), pe Isus Hristos, Cel neprihănit. ,,
Aici ,,copilasii,, sunt crestinii convertiti adica cei increstinati. Si spune ca in caz de greseala, pacat, avem un mijlocitor, consolator,... pana la moarte vom pacatui,...
I Timotei cap. 2
v.4. Care voiește ca toți oamenii să se mântuiască și la cunoștința adevărului să vină.
v.5. Căci unul este Dumnezeu, unul este și Mijlocitorul între Dumnezeu și oameni: omul Hristos Iisus,
v.6. Care S-a dat pe Sine preț de răscumpărare pentru toți, mărturia adusă la timpul său.

CITESTE ACESTE VERSETE SI AI SA OBSERVI CA ESTE VORBA DE IMPACAREA OMENIRII CU DUMNEZEU...asa cum am spus eu.

I Ioan cap 1: 8. Dacă zicem că păcat nu avem, ne amăgim pe noi înșine și adevărul nu este întru noi.
9. Dacă mărturisim păcatele noastre, El este credincios și drept, ca să ne ierte păcatele și să ne curățească pe noi de toată nedreptatea.
10. Dacă zicem că n-am păcătuit, Îl facem mincinos și cuvântul Lui nu este întru noi.
si I Ioan : 1. Copiii mei, acestea vi le scriu, ca să nu păcătuiți, și dacă va păcătui cineva, avem mijlocitor către Tatăl, pe Iisus Hristos cel drept.
2. El este jertfa de ispășire pentru păcatele noastre, dar nu numai pentru păcatele noastre, ci și pentru ale lumii întregi.
AICI ESTE VORBA DE TAINA MARTURISIRII PACATELOR PE CARE LE FACEM IN FIECARE ZI...Iisus este vazut de Ioan ca mijlocitor in fata Tatalui, pt pacatele de zi cu zi.
Reply With Quote