Subiect: Distrus moral
View Single Post
  #29  
Vechi 29.01.2012, 23:10:33
ionuttz ionuttz is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 28.01.2012
Locație: Suceava
Religia: Ortodox
Mesaje: 9
Implicit

Citat:
În prealabil postat de PetruD Vezi mesajul
Dupa parerea mea (care poate sa nu fie cea mai buna) gandesti bine, Ionut, dar trebuie sa ai in vedere un lucru ... daca vrei ca relatia sa fie de lunga durata (chiar sa tintesti la casatorie, daca vrei neaparat) trebuie ca prietena sa se potriveasca-manusa cu personalitatea ta si nevoile tale... pentru ca de exemplu nu intotdeauna iti poti permite sa accepti lucruri care nu iti convin la prietena ta. De aceea iti spun sa ai rabdare, pana o gasesti pe cea care simti ca ti se potriveste cu adevarat.

Eu cu ultima prietena am patit de exemplu ca si-a pus un piercing si eu am aflat o saptamana mai tarziu. Ea nu imi zisese pentru ca stia ca nu voi fi de acord si m-as fi luptat sa o conving sa nu isi puna. Evident, ne-am certat pe tema asta. O luna mai tarziu ne-am despartit. Acum ne intelegem chiar bine, nu mai suntem certati dar in acelasi timp amandoi am realizat ca nu putem fi impreuna, si... totul e in regula!
da, pai daca lucrurile vor merge bine pana la sfarsit vom ajunge la casatorie. (vreau un fel de cea mai buna prietena, cu care lucrurile sa evolueze treptat si normal)

In special doresc o relatie bazata pe incredere si comunicare....(este prea mult ce-mi doresc... mai ales in zilele de astazi..) nu stiu.. o sa vorbesc cu duhovnicul maine (am aranjat astazi o intalnire cu el , pe maine) o sa vad... dupa..
Reply With Quote