View Single Post
  #23  
Vechi 02.06.2011, 22:27:58
ilinca20 ilinca20 is offline
Member
 
Data înregistrării: 30.05.2011
Mesaje: 53
Implicit

Citat:
În prealabil postat de CelMandru Vezi mesajul
Roagă-te Maicii Domnului să-ți dea răbdare și credință. Poate că tu nu știi ce-i bine pentru tine, și nu ar trebui să ceri ceva anume...Lasă-te-n voia Lui Dumnezeu...Acceptă totul cu pace și bucurie în suflet...Răbdare...răbdând totul cu blândețe, voi dobândi smerenia...cred că smerenia joacă un rol important, nu numai în cazul tău...te joacă diavolii pe degete, dacă n-ai smerenie, căci dejnădejdea e semnul că diavolului...care-i fericit nevoie mare când te vede așa...e maestru păpușar care te joacă ca pe o marionetă, până-îți soarbe orice strop de credință.......

Ferește-te de deznădejde ca de ciumă...fii răbdătoare...iartă...și zâmbește...
acum cteva minute, am deschis o carte a unui duhovnic roman si am citit despre deznadeje.
ai dreptate. de o luna jumate de cand am cazut in starea asta fara precedent, ma lupt cu starea asta. fac sarcinile pe care ar trebui sa le fac si de restul nu ma mai ocup, sunt descurajata. cel mai rau imi pare ca nu mai am rabdare sa ma rog. incep si nu mai termin. si asta de 6-7 saptmani. n-am rabdare sa ma spovedesc. la biserica imi e greu sa ma merg, (nu e in orasul meu), merg din inertie. sunt constienta ca doar inrautatesc situatia.
Reply With Quote