Subiect: Despre Ocultism
View Single Post
  #27  
Vechi 02.12.2022, 19:01:48
Seraphim7 Seraphim7 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.12.2009
Mesaje: 1.049
Implicit

Așa,eu o sa merg mai departe pe acest subiect, relevant zic eu, pentru a înțelege aceasta luptă spirituală"modernă" ,sau acest război nevăzut care nu este doar un text din viețile sfinților sau nevoitorilor,dar poate fi și este lupta fiecăruia dintre noi in aceste zile,"de pe urmă" as zice eu.

O sa repet de fiecare data.Eu doar expun anumite experiențe,nimic altceva.Le expun, in primul rand fiindcă pot fi relevante pentru orice "călător", căutător in acest tărâm spiritual, inclusiv creștin sau ateu ori doar curios.Aici mă refer la întregul tablou,nu doar la această postare sau acest subiect.

Și sfârșitul călătoriei nu există,cine crede sau spune că a ajuns la final,se înșeală.
Sfârșitul luptei iarăși nu există,cine crede că a învins sau poate învinge, iarăși se înșeală.Lupta este și trebuie să fie permanentă.Oare Dumnezeu a încetat sau încetează vreodată să lupte pentru cauza Sa?Noi de ce am face asta?

Însă cel mai mare pericol pentru noi este INSELAREA.Da,aici ne pierdem 99%majoritatea.Aici ne câștigă Satan.Aici ne tine și foarte puțini ne trezim.

De exemplu eu n-am conștientizat că aș fi pe in drum greșit, decât în momentul în care părăseam planul fizic (vise,viziuni, proiecție astrală etc),sau planul spiritual invada planul meu fizic.Atunci îmi dădeam seama că spiritul meu duce lupte foarte mari în tărâmul spiritual.Eu de exemplu arunci eram aproape total înafara zonei de "lumină".

Și am început să mă lupt cu demoni in vise mai ales, într-un exorcisme.Stiu că mai mereu rosteam Tatăl nostru,sau Doamne Iisuse.Desi eu in mod frecvent nu mă mai rugasem de ani.

De exemplu în ultimul meu episod de paralizie "semi-lucida", întrucât m-am foit 2 ore fără somn până la ora 3:25 noapte,iar în acel episod de paralizie am simțit cum ceva se lasă pe plapumă și am reușit să zic doar Iisus Hristos.Amintindu-mi de acel verset că dracii se cutremura doar la auzul numelui lui Iisus Hristos.

Din păcate am avut vise și cu Satan,așa pe scurt o sa spun că mi-a oferit "puterea",și în vis trebuia să spun doar Da.

O sa fac o corelație între vis realitate și viziuni.Iar aici personajul principal este o "bătrână",sau mai degrabă personajul negativ din cadrul luptei mele.Poate fi forma demonului meu personal,poate fi un spirit vechi care nu a părăsit cadrul fizic,nu a reușit să treacă spre lumină spre celălalt tărâm, rămânând blocat între spații sau in acest spatiu...

Da, această"entitate" a apărut în cam toate tipurile mele de experiențe.Atat in manifestări fizice, printr-un aparat folosit în cercetări paranormale numit "spirit box"(se pot găsi materiale pentru cine nu cunoaște și este interesat de subiect), atât în viziuni (cine are dezvoltat "al 3 lea ochi" sau alte persoane care își dezvoltă asemenea capacități sau le au natural sau daruri divine,pot manifesta și pătrunde în acest cadru spiritual și experimenta "vederea").

Despre viziuni și vise au scris și sfinții părinții și este teren minat.Deci fiecare pe propria răspundere.Intradevar acolo este "viața",dar degeaba mergi acolo dacă nu ești pregătit.Si din păcate nu sunt doar spirite de lumină.Unele doar pretind asta, tocmai de asta spiritismul,deși este real,nu poate fi neapărat și un adevăr.De asta spune și Pavel sa cercetăm duhurile.

Și să continui cu "bătrâna" mea adversară după ce am auzit o prin acel aparat,am și văzut o într-o "viziune" am avut și câteva lupte în vis cu ea.Efectiv într-un vis mă tintuea de tavan,și credeți mă părea mai real că realitatea.Efectiv un fel de tragicomic.Eram in aer mă prinsese de gât și simțeam cum sufoc, apoi mă lipit de tavan cum am spus, imobilizat acolo.Stiu că pare că un film horror ,sau poate este doar in vis,un coșmar și trebuie luat că atare.

Însă,că în celelalte vise ale mele,mereu sau aproape mereu mă rog și chem pe cineva în ajutor.Si de data asta l-am chemat pe Arhanghelul Rafael,și a apărut m-a coborât de acolo și a alungat-o.

Deocamdată atâta, in acest episod,voi mai reveni cu altele.

Și nu uitați oricât de mare și grea ar fi lupta,mereu este cineva care ne poate ajuta.

Iisus Hristos și Ființele de Lumină
__________________
Esenta fiintei tale sta in insasi picatura de iubire ce atarna de spiritul tau.
Reply With Quote