View Single Post
  #25  
Vechi 19.04.2011, 00:28:38
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de aususerum Vezi mesajul
Primul lucru pe care il pot spune e ca am facut cont special pentru acest topic.
Nu trebuia sa spui, se vede. Si nu esti singurul.

Citat:
Se pare ca cei de aici priviti homosexualismul ca o boala si nu ca o constitutie genetica(asta e alta problema a religiei ).
Sau problema celora care cred ca pot manipula stiinta pentru a le scuza apucaturile.

Citat:
Am o veste buna pentru toti cei de aici.... orice om are in esenta sa si homosexualism .... altfel nu ati mai avea prieteni de acelasi sex.
Serios? Pentru tine toate relatiile familiale, sociale, profesionale sunt probabil o mare orgie..

Citat:
Ati fi precum leii care isi inlatura puii de sex masculin in momentul in care ajung la varsta maturitatii sexuale.
Avem pretentia ca suntem pe cat se poate (si incercam cat mai mult) deasupra instinctelor.
Dvs. se pare ca va straduit sa va coborati sub ele sau ma rog, cel putin acesta este nivelul de la care judecati lumea, relatiile interumane, etc.


Citat:
Aceste tipuri de parade nu sunt pentru a spala creierul ci sunt metoda lor de a arata ca nu le este rusine de cine sunt ei ca persoana.
Cine ar incerca cu orice pret sa demonstreze ca e destept decat un om prost?
Ceea ce arata ca exista un complex pe care incearca sa si-l trateze.
N-ar fi mai bine sa mearga la psiholog sau si mai bine la Biserica?
La Biserica ar putea primi un pachet promotional: scapi de homosexualitate, scapi si de rusinea de a fi homosexual.

Citat:
Parade fac pentru a putea sa intalneasca altii semeni ce li se aseamana.....echivalent cu gratarul la care tot romanul mediu il face in momentul in care vine vremea buna (se poate asemui la extremis ca jertfa adusa unui zeu ce aduce vremea cea buna).
De ce, n-au locuri specifice de intalnire, gratare?
Eu as dona unul, doar sa stea in padure (la gratar, desigur) si nu pe strazi frizand ridicolul.

Citat:
Apropo de pofte necurate si alte ciudatenii de felul asta. Intrebati-va preotul daca e crestin sa faci felatie sau cunnilingus ... daca e crestineste sa faci sex inainte de casatorie ... daca e crestineste sa iti pui sotia in diverse pozitii doar pentru ca va place si nu pentru ca vreti sa faceti copii de fiecare data cand va iubiti precum Adam si Eva.
Sunt aspecte care s-au intors deja pe toate partile aici pe forum.
Ia si studiaza daca chiar esti pasionat de aspectele astea.

Sexul in cadrul casatoriei intr-adevar poate nu e 100% reproductiv dar:
1. este SI reproductiv.
2. Este o relatie dintre barbat si femeie, cu binecuvantarea lui Dumnezeu.

Nu poti spune acelasi lucru despre relatiile homosexuale.

Citat:
Ce va faceti daca se dovedeste ca veti avea copilul homosexual (...si apropo asta este o idiotenie, iar cei ce se vor uita un pic la semnificatia latina isi vor da seama ca nu inseamna nici pe departe om care se culca cu o persoana de acelasi sex....) ... ii veti da vomitive in timp ce il fortati sa se uite la filme XXX intre persoane de acelasi sex ... ii veti face electrosocuri?... doar doar o scapa de boala?
Cred ca esti certat cu limba romana sau traiesti intr-o realitate futuristica homosexuala, apropo de acel "veti".
Poate vroiai sa spui "este"? Sau "are preferinte homosexuale" mai corect?

Sugestiile pentru "tratamentele" in cauza de unde sunt luate? Manual satisfacerii partenerului gay?

Citat:
Nu va place de doi barbati care o fac...dar vai ce va mai plac doua fete(sau mai multe).... asta pentru cei care sunt barbati si poate un pic si pentru femei.
Uite ca nu e valabil pentru toata lumea.
Cred ca ai uitat unde ai nimerit cand ai scos "argumentul" asta din manual.

Citat:
Nu uitati ca printre voi sunt "homosexuali" de care nici nu stiti si cu care sunteti prieteni buni.
Poate. Si unii poate isi bat nevasta si habar n-avem.
Ce ar trebui sa facem?

Citat:
Nu uitati ca in istorie au existat foarte multi oameni homo sau bisexuali....vezi Iulius Caesar... Alexandru cel Mare ... Leonardo da Vinci ... Socrate ... Marcel Proust ... Eleanor Roosvelt ... Maria Antoaneta ... Papa Benedict al IX ... asa ca sa zic doar de cativa...Ca sa nu mai zic de faptul ca purtati haine ce au fost create sau inspirate dupa designeri gay .... ca de multora le place Versace care era gay...
Poate unii au fost, altii doar i-ati inrolat voi la propaganda.
Care este relevanta?

Citat:
Nu mai fiti xenofobi, ipocriti , speriati.
Nu suntem nici una din astea. Bucura-te.

Citat:
P.S. : imi cer scuze daca am mai papat litere .... sau nu am pus virgulite pe unde trebuia...
Sa dea Domnul sa-ti fie asta singurul pacat.

Citat:
DESCHIDETI OCHII SI TRAITI VIATA VOASTRA NU PE CEA CE VI SE SPUNE CA TREBUIE SA O TRAITI....
Hmm..pai hai sa-ti explic simplu, crestinismul se bazeaza pe alegere, deci viata crestina este o alegere si nu o impunere.

Pe cand tu crezi ca homosexualitatea nu este o alegere ci iti este impusa, deci nu traiesti de fapt viata care ti-ai dori-o ci cea care ti-a fost impusa de circumstante genetice si mai stiu eu ce minciuni crezi tu..

Asadar cine traieste o viata pe care a ales-o si cine una care i-a fost impusa (si se bucura de aceasta sclavie?).

Citat:
SI FITI MAI BUNI SI MAI GENEROSI ....CA SUNTEM TOTI FIII LUI DUMNEZEU... ORICE FORMA O AVEA EL (CATOLICA, CRESTINA,BUDISTA,LAMAISTA...ETC.)
Pardon nu prea, tu ai un fel de dumnezeu care daca ar fi sa credem ca e unul si acelasi care zici tu e cam mincinos si ipocrit avand in vedere formele contradictorii de manifestare, pardon dar noi credem in Altul.
Reply With Quote