View Single Post
  #27  
Vechi 19.04.2011, 04:01:40
aususerum aususerum is offline
Banned
 
Data înregistrării: 18.04.2011
Mesaje: 3
Implicit

dar ce disectie ca la carte mi s-a facut pe text....bineinteles cu extragere din context astfel incat sa se poata distorsiona..... gen stirile de pe la toate televiziunile. Ultimul exemplu de acest fel fiind cel cu radioactivitatea din lapte datorata norului radioactiv de la Fukushima...ca de .... chiar daca era de 6 ori sub normal...au trebuit sa sublinieze radioactivitatea.

Asa revenind la oile noastre.... Unu la mana ...nu este manipulare a stiintei este un fapt verificabil si recunoscut. De unde rezulta ca nu este o apucatura sau iluzie sau eu stiu mai ce vedeti prin asta.
Doi -----> relatiile familiale nu sunt o orgie(ce repede va fuge mintea la desfranare :P)... am aratat numai faptul ca este la fel verificabil..... si de femeia se trage din barbat... de unde rezulta ca totul exista in noi.(deja ma astept la o malformare a ce am scris la acest punct)
Trei -----> Ai subliniat bine partea cu incercatul de a fi peste instincte desi eu nu cred ca este cineva peste ele. Ia sa nu bei apa cand iti este sete.... sa vedem in cat timp preiau instinctele fraiele....bine ca este un exemplu pueril dar incerc sa nu fiu dur...
Patru-----> treaba cu buchetelul si rusinea .....hmmmm nu e crestinesc si cred ca o sa devin mai dur ... nu cred ca te-ar lasa cineva din biserica sa faci asta ...cat despre psiholog , se pare ca ai ajuns iar pe taramul bolii ....ceea ce nu este(la homosexualitate ma refer ca sa nu se inteleaga altceva).
Cinci------> la partea cu gratarul se pare ca nu exista pe google sau in vreo carte un contratac si ai dat-o in bara.
Cu romana nu sunt certat asa de rau ...dar ce sa faci daca nu gandesti in context mai larg .... ca de exemplu acel "veti " are semnificatie de "posibil sau nu" cu actiune ce urmeaza sa se produca in viitor.

LA PARTEA DE SUGESTII PENTRU TRATAMENT NU ESTE LUAT DIN MANUALUL GAY. SUNT EXPERIMENTE FACUTE DE CATRE OAMENI DE STIINTA IDIOTI CARE LA FEL CREDEAU CA HOMOSEXUALISMUL ESTE O BOALA... SI CARE AU DAT-O CU STANGUL IN DREPTUL .

Cat despre marii oameni din istorie despre care crezi ca au fost trecuti pe lista gay-lor imi pare rau dar asta este... acum sa nu arunci cartile de istorie sau mai rau... sa interzici copilului sa citeasca despre Iulius Caesar sau da Vinci , s.a.
Cand vine vorba despre alegre aici o dai in bara pentru ca tu nu ai ales sa fii ortodox... ai ajuns ortodox pentru ca parintii tai sunt ortodoxi....la fel de bine puteau fi si catolici....de unde rezulta ca tu nu ai ales religia ci ea te-a ales pe tine...
Intotdeauna o sa traiesc viata pe care o doresc pentru ca ea creeaza valori cu aplicabilitate in viitor.....nu pot fi un ascet.

Mai spunea cineva ca le-am trait pe toate si le-am incercat pe toate. NU... nu le-am trait pe toate si nici nu le-am incercat.... si nici nu sunt homosexual dupa cum sigur cred ca sunt catalogat in urma a ceea ce am scris.

La capitolul credinta sunteti niste incuiati pentru ca nu v-ati gandit la faptul ca Dumnezeu s-a prezentat diferit fiecarei culturi de-a lungul timpului... deoarece nu toti il vad la fel....ca sa nu mai spun ca aveti nevoie de o biserica astfel incat sa puteti sa credeti in El. Cand defapt El este cu tine oricand nu doar intr-un lacas anume amenajat(citeste manuscrisele de la Marea Moarta).
In caz ca nu stiati sunt multe lucruri pe care le credeti crestinest dar care au fost transpuse de la paganism astfel incat sa se accepte religia mai usor..... mai acum 2000 de ani credeam in Zamolxe.Lucrul asta a fost bun pentru ca avand o religie pagana cu un singur zeu oamenii au acceptat mai usor tranzitia.
Dumnezeu exista .... si voi vedeti doar o parte a lui. Cea aratata de catre o mana de oameni pentru restul populatiei. Asta ma duce cu gandul la catolici care desi sunt cam ca noi ei nu cred in diavol sau in posedari.... lucru care se bate cap in cap cu ce predica... la ortodoxi e mai flexibil dar la fel se spune sus si tare ca nu se fac exorcizari... nu de alta dar nu am auzit niciun paroh sa zica de cineva care face exorcizari.... Plus faptul ca si preotii pot vedea lucruri ce se pot intampla datorita harului si a lucrurilor pe care le invata.

Mai sunt multe lucruri ce trebuiesc spuse dar ma rezum la atat momentan... astept retalieri
Reply With Quote