View Single Post
  #26  
Vechi 26.08.2011, 16:31:45
Mihai36 Mihai36 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.09.2008
Locație: Constanta
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 1.090
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru Mihai36
Implicit

Citat:
În prealabil postat de CODRUTA3 Vezi mesajul
ai dreptate. eu am mai fost la penticostali pentru ca am o vecina care e de aceasta religie. ceea ce am vazut acolo m-a cutremurat. in sala se rade, se plange, se urla etc. iar predicatorii la fel. de la pupitrul lor odata tipa cat ii tin puterile de curg siroaie d transpiratie pe ei, odata plang. eu cand am fost acolo nu am facut decat sa imi intaresc convingerea ca credinta ortodoxa e cea dreapta. cand am iesit am multumit Domnului ca s-a terminat si m-am rugat in gand: Doamne nu ma lasa!!! asa zic si acum: DOAMNE, TE ROG, NU MA LASA!!!
prin analizele referitoare la ideile contrare din versetele biblice nu pot invinui pe nimeni , ele exista inca acolo fie ca le trecem cu vederea fie ca nu , insa mai importanta este interpretarea lor unitara si concluiza conform careia nu trebuie sa absolutizam nimic atita vreme cit nu am atins in mod revelat si personal cunoasterea in tot adevarul.

La penticostali am fost si eu de citeva ori la mine in oras si pot sa spun ca aici (in Constanta) lucrurile nu stau asa. Tonul este ponderat si nimeni nu plinge si nu striga.
Reply With Quote