View Single Post
  #4  
Vechi 14.08.2008, 17:47:20
vsovi vsovi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 16.02.2007
Locație: har†>>>s'C'e'r
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.993
Implicit

n-am inventat, ci iata:

CLD:
"Fiilor, vă las poruncă sfântă: asa cum o cinstiti pe mama voastră, care v-a născut si v-a crescut, mai presus să o cinstiti pe Maica Mea. Maica Mea este legătura între crestinii curati si Mine. Pe Maica Mea, ca un Fiu ascultător o ascult, si de n-ar fi fost Maica Mea să se roage pentru acest pământ, de mult era pedepsită lumea. Astăzi au venit la cer trei sute de adventisti si stau la poarta raiului, dar nu-i primesc, nu-i cunosc."

"... Iată, florile Mele, acum vin si vă cântă sfintele mironosite, sfintii mucenici, cetele îngeresti, sfintele fecioare martire. Măi copii, măi copii cu suflet plin de bucurii, o, măi florile Mele! Mă bucur si Eu de voi si de bucuria voastră, căci în această noapte a urgiilor si a destrăbălărilor numai voi M-ati bucurat. O, stau si plâng, că este plin pământul de păcate grele ce s-au făcut în această noapte, desfrânări mai rău ca în Sodoma si Gomora, betii, crime, avorturi. Nu Mă pot uita pe pământul Meu, nu Mă pot uita, de groaza fărădelegilor. Trupul a pus cu desăvârsire stăpânire pe suflet, căci un trup desfrânat si îmbuibat este un suflet mort. O, iubitilor, mâncarea si neînfrânarea l-au scos pe omul Adam din Eden. Mâncarea si neascultarea si desfrânarea vor umple iadul."
Reply With Quote