View Single Post
  #13  
Vechi 22.04.2009, 20:06:13
Trandafir_Alb's Avatar
Trandafir_Alb Trandafir_Alb is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 19.04.2009
Locație: Timisoara
Religia: Catolic
Mesaje: 153
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ex-christian Vezi mesajul
[COLOR=green]
1.De ce e atat de important Lumina asta?
2.Daca acelasi truc poate fi reprodus de un iluzionist, nu afecteaza in nici un fel credibilitatea acestui asa-zis miracol?
3.Daca acelasi truc poate fi reprodus de un chimist, nu afecteaza in nici un fel credibilitatea acestiu asa-zis miracol?
4. De ce au nevoie atat de multi crestini ortodocsi de toate superstitiile astea antice? De cand Credinta Pura nu e de ajuns? [/COLOR]
Paaaai...daca vrei sa stii daca e minune sau nu, daca vrei sa vezi cu ochii tai daca e facatura sau nu, cel mai bun raspuns ar fi: mergi acolo si vezi! dar o sa vii sa-mi spui: "bine mai, fatuca, tu unde te crezi aici? in tara tuturor bogatilor? e nevoie de bani si alte resurse bla bla". Stiu! Stiu si ca omul poate muta muntii daca vrea ! Nu reusesti, intreaba in stanga si-n dreata, pe forumuri sau trimite mesaje in cosmos, cu siguranta se va gasi cel putin o persoana care a fost de fata cand s-a produs minunea si ea iti va explica.
Cred ca niciun raspuns de pe forum si nicio emisiune de la tv nu-ti poate dovedi mai clar ce se intampla decat prezenta ta acolo...daca cineva de pe acest forum ti-ar insira pagini intregi despre cum se produce minunea, ai spune ca ti-a copiat vreun articol de pe un site, daca ai vedea la tv stiu eu ce emisiune, ai spune ca oamenii aia oricum sunt platiti ca sa vorbeasca.

Citat:
În prealabil postat de silverstar Vezi mesajul
[COLOR=green]
Si-apoi, aici se vrbeste daca lumina sfanta a fost adusa intr-adevar de la Ierusalim sau e numai campanie electorala? Asta este ideea...[/COLOR]
La partea cu campania iti dau dreptate, in sensul ca e de-a dreptul trist sa vezi ca acei oameni cu cravata se folosesc de asa o minune, de cea mai profunda sarbatoare ortodoxa, sa se promoveze... In data de 20.04.09 participam la Marsul Invierii din Timisoara (nu stiu daca s-a dat la televizor si in alte localitati) si dupa rugaciunile mai multor reprezentanti ai diferitelor religii care cred in Invierea lui Hristos, ghiciti ce? Venii un nenea sa ne transmita salutari din partea parlamentarilor si ai celor din pdl parca si sa ne spuna cat de mult se gandesc ei la aceasta sarbatoare...nu sunt violenta de felul meu si e urat ce scriu si ce gandesc acum, dar daca aveam un ou i-l lipeam in frunte. Au mai urmat astfel de mesaje, m-am luat si am plecat...
__________________
"Iubind, sa notezi jignirile pe apa si binefacerile pe arama"
Reply With Quote