View Single Post
  #26  
Vechi 21.01.2020, 12:34:59
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Jonnyw2013 Vezi mesajul
... realizand ca poate tot ceea ce am vrut nu era ceea ce vroiam de fapt. Si am inceput sa ma refocusez( sa imi schimb atentia) si am descoperit acest lucru numit minimalism in acel timp.
E ok să fii minimalist căci n-ai nevoie de nimic din tot ceea ce ți-ar putea da lumea. Ca și creștin, cu cât ai mai puține cu atât îți este mai ușor să lupți cu păcatul. Prin patima proprietății și stăpânirii te scoate dracul de la Dumnezeu și te face sclav banilor, nemulțumirii, răutății, pismei și urii. Când începi să ai ca să nu mai asculți de biserică, de Dumnezeu, de sfinții părinți și de proprii părinți, când nu mai urmezi sfatul cel bun e clar că nu mai cauți să respecți sfințenia Domnului și că vrei să te duci în jos, la baltă, la pescuit... suflete.

Reîntorcându-mă la subiect, am găsit aici un interviu interesant care pe unii i-ar putea lămurii despre tot felul de pericole! Nu că l-aș crede sau c-aș fi eu de acord cu domnul Aurelian P. atunci când vorbește politic de președinte sau de PNL... dar are și idei serioase pe care le susține corect.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 21.01.2020 at 13:16:24.
Reply With Quote