View Single Post
  #168  
Vechi 08.02.2010, 18:29:36
anna21 anna21 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 07.03.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.461
Implicit

Citat:
În prealabil postat de andreicozia Vezi mesajul
Problemele legate de o alimentatie fara e-uri si alte chimicale au devenit foarte actuale si este CLAR ca ele genereaza cele 70% din decesele globale din cauza cancerului.
Deci astea sunt problemele ACTUALE care nu mai sunt asemanatoare cu cele din timpurile Sf Parinti si a Sinodului al 7-lea de la Niceea.
Nu stiau ei atunci ca mincarea va deveni din plastic si ca majoritatea populatiei pamintului va fi ucisa de cancer

Adica eu nu manic un purcelus sau un vitel crescut de neamuri la tara si o sa manic porcariile astora stropite si crescute cu pesticide de la care cresc tumori
De unde iti iei datele?
Am cautat si eu sa vad de ce se moare in sua.. unde traiesti tu si spui ca mancarea este contaminata.
Sa vedem... intram intai pe situl unei agentii guvernamentale: centrul pt prevenirea si controlul bolilor. Statistica pe 2006 (nu am gasit mai recenta, sau nu am rabdare sa caut) spune asa: din 2.500.000 morti in sua, juma de milion au murit de cancer (pe locul 2, ca pe primul loc sunt boli de inima!) Deci procentul tau e pur fantezist.
Aaaa, tu ai vorbit de "lume".. ok, cautam statistici despre lume:
World Health Organization (http://www.who.int/mediacentre/factsheets/fs310/en/index.html): locul 1 boli inima, loc 2 cardiovasculare, loc 3 infectii respiratorii, loc 4 tot despre plamani... etc...

(Tu visezi noaptea procentele alea despre cancer, Andrei? Daca vrei neaparat, dar neaparat sa mananci de dulce.. este strict problema ta, nu trebuie sa argumentezi pe forum aiurea.... fa ce vrei, mananca ce vrei, nu te judeca nimeni, chiar este doar optiunea ta... dar nu mai vinde gogosi aici!!)
Reply With Quote