Subiect: nelamurire
View Single Post
  #31  
Vechi 15.12.2010, 17:18:06
mirela.b
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
Īn prealabil postat de dianagroza Vezi mesajul
Am inteles din capul locului. Dar decizia trebuia sa fie comuna pana la plecarea lui si sa fii dispusa sau pregatita sa faci o astfel de schimbare in viata ta. Parintele duhovnic ce iti zice sa faci? Asculta-l pe el.
Ma depaseste situatia asta.
Oscilez intre doua reactii pe care consider in acest moment ca le-as avea daca as fi in situatia ta:
1. m-as duce la manastire in cauza si as vorbi cu staretul, ca sa-i aduc la cunostinta situatia in care ma aflu si eventual sa primesc un sfat. Dar mi se pare ca suna a razbunare pe de o parte, iar pe de alta parte a-si face lumina in aceasta problema.
2. Daca nu te multumeste raspunsul duhovnicului tau, sau tinzi spre o a doua parere, ti-as recomanda sa mergi la un preot, din zona ta, despre care ai auzit multe lucruri bune. Uite, daca esti din zona Moldovei, recomand pe parintele Iustin Parvu de la Manastirea Petru -Voda din Judetul Neamt care se afla ultima data la Manastirea de calugarite, daca nu urci la calugari, unde poti sta peste noapte, cazarea si mancarea sunt gratuite, sau Parintele Irimescu din satul Radaseni, judetul Suceava. Ambii sunt aglomerati, dar daca vrei pot afla detalii mai multe. Mai sunt si alte exemple.
3. as divorta, ca oricum nu vad loc de impacare si nu e pacatul tau.
Mi-as dori sa ajung la parintele Iustin dar sanatatea nu-mi permite sa calatoresc pe vremea asta.
Reply With Quote