View Single Post
  #383  
Vechi 09.03.2008, 23:36:37
viorel6 viorel6 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 09.03.2006
Mesaje: 15
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Nosam
FLORIAN BICHIR foloseste denumirea de 'stilisti'. Tot asa foloseste in exprimare tot rominul nostru, care a intalnit si a avut de a face cu un 'stilist'. Biserica Oficiala tot denumirea de 'stilisti' foloseste la adresta acestora!
EU NU AM POSTAT IN NUMELE DUMNEAVOASTRA, SI SUNT FOARTE CALM IN VORBIRE. Problema este ca lipovenii au topicul lor pe aici, si acolo se discuta de dansii. Acesta este al stilistilor, si de aceea se discuta despre dansii.
Problema a II-a ar fi urmatoarea: CINE SPUNE UN ADEVAR JIGNESTE! Eu am zis acest adevar, CA NU SUNT PRIMITI LA ATHOS SA SLUJEASCA, determinarea mea sa spun aceasta a fost postarea lui istoica. Acesta zicea ca la ATHOS era un sfant parinte 'stilist' pentru ca tinea pe uechiul calendar. Ei bine, acesta este un mare neadevar si prozelitism stilist! De ce? Pentru ca vorbeste despre toti cei ce tin pe stil vechi, ca ar fi 'stilisti'. Postarea mea a dovedit destul de clar ca stilistii nu sunt tot una cu cei ce tin vechiul calendar! Rusia, Ierusalimul, Athosul, si alte state, tin pe vechiul calendar, dar nu sunt in comuniune cu stilistii!! Dar, se pare ca, ADEVARUL JIGNESTE pe cei ce nu il au!!!
Iar eu pot folosi la adresa BOR titulatura de "biserica cazuta de la dreapta credinta" pentru ca am tot dreptul din lume, iar pe Patriarhul Daniel il pot numi FRANCMASON si ECUMENIST?? Ca daca ma gandesc la studiile dumnealui nu e prea departe de aceasta titulatura.