View Single Post
  #30  
Vechi 27.01.2021, 19:38:20
Petru7's Avatar
Petru7 Petru7 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.04.2019
Locație: în dor sfânt de Iisus
Religia: Ortodox
Mesaje: 251
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Pana acum ati stat in banca voastra nevazand si IGNORAND cum omul acesta HULESTE credinta si adevarul.

Nu v-a interesat pe niciunul hulirea credintei a dogmei.

Acum v-ati trezit cu totii cand am spus corect, ca afirmatiile sunt monument de prostie dar si inafara Bisericii????

Ce pot sa iti zic este sa iti iei locul in banca si sa stai unde stateai pana acum cat timp dogma a fost hulita....

Nu am luat locul Bisericii, dar o logica de baza, pe baza credintei, a invataturii Bisericii pot aduce. De aceea am si luat pozitie.

Cat timp nu ati inteles problema ridicata de Moroco va sugerez sa cititi si sa va documentati ce problema ridica el dpdv. dogmatic.
Aveți memorie scurtă. Uitați oare cu foarte mare ușurință faptul că v-am mustrat despre stâlcirea limbii române? Deci nu eram deloc indiferent sau absent, vă urmăream.

Iată vă credeți și mare profesor încât să mă trimitiți să stau în banca mea și pe mine și pe ceilalți (dacă nu am luat atitudine așa ca dumneata). Din câte îmi amintesc, noi, colegii ortodocși de pe forum am luat atitudine și v-am atras atenția de felul neortodox în care dialogați și de felul în care scrieți românește.

Vă rog frumos să explicați ”ce problema ridica el dpdv. dogmatic” dacă v-ați documentat. Explicați și în ce constă ”hulirea, credinței, adevărului și a dogmei”.

A lansa cu disperare fumuri negre, toxice, înfricoșări, superstiții pentru că nu credeți și nu înțelegeți această teorie este un act de o mare lașitate. Nu ați luat o poziție ca să duceți o luptă dreaptă cinstită, serioasă ci este doar o încercare de intimidare a celor cu care dialogați.

Iată cum în mintea dumneavoastră toți cei de pe forum suntem lași în comparație cu dumneata care ai luat poziție și atitudine, războinică.

Sigur aveți o patimă-tulburare-grijă, însă nu e asta problema mea. Doar vă rog frumos să explicați ”ce problema ridica el dpdv. dogmatic” dacă spuneți că v-ați documentat. Explicați și în ce constă ”hulirea, credinței, adevărului și a dogmei”.

Vă rog să răspundeți (dacă se poate scriind corect românește și fără să jiniți și să umiliți).
__________________
”-Simone, fiu al lui Iona, Mă iubești tu pe Mine?
-Da Doamne........te iubesc.
-........”

Last edited by Petru7; 27.01.2021 at 21:13:05.
Reply With Quote