View Single Post
  #6  
Vechi 31.03.2014, 21:41:20
Lucian008's Avatar
Lucian008 Lucian008 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.12.2011
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.204
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Marcel_Ionut Vezi mesajul
Eu am citit in cartea Staretii despre vremurile din urma, un caz real, nu mai stiu pe la ce pagina era. Se facea ca undeva in anii 80 prin America, niste cercatatori au creat acest cip, care l-au implantat in mana sau in capul unui om. Acel om era in scaun cu rotile, cipul dadea impulsuri electrice undeva in creier. Si ca sa vezi dupa cateva impulsuri omul s-a ridicat de pe scaun si a inceput sa mearga. Iti dai seama ce putere au ?
Nu stiu cat de real este cazul prezentat. Parerea mea, in proportie de 99.99% este fabulatie. Dar cum ai tras concluzia, daca asa s-ar fi intamplat, ca este un lucru rau? Ca daca pe omul respectiv il faceau doctorii sa mearga printr-o alta tehnica s-ar fi considerat o realizare si un lucru bun.
Citat:
În prealabil postat de Marcel_Ionut Vezi mesajul
iar in scriptura spune asa:

Apocalipsa lui Ioan

16. Si ea ii sileste pe toti, pe cei mici si pe cei mari, si pe cei bogati si pe cei saraci, si pe cei slobozi si pe cei robi, ca sa-si puna semn pe mana lor cea dreapta sau pe frunte.
17. Incat nimeni sa nu poata cumpara sau vinde, decat numai cel ce are semnul, adica numele fiarei, sau numarul numelui fiarei.
18. Aici este intelepciunea. Cine are pricepere sa socoteasca numarul fiarei; caci este numar de om. Si numarul ei este sase sute saizeci si sase
Asa si? Unde este cipul? Ca stiu ce spune in Apocalipsa. Intrebarea este: unde este lagatura cu cipul?
Si de unde de la cipul din CI pana la implantul in mana sau in cap? In plus in Apocalispa nu se vorbeste de nici un implant. Este un semne PE mana sau PE frunte.
Si nu am lamurit-o cum e cu SIM-ul? Nu e in nici un fel. Doar ca ne convine mobilul si pentru ca nu putem renunta la el il trecem la categoria "tolerate".
__________________
Preasfântă Născătoare de Dumnezeu, mântuiește-ne pe noi.