View Single Post
  #68  
Vechi 11.09.2010, 20:27:00
gabriela8 gabriela8 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 31.10.2009
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.122
Send a message via Skype™ to gabriela8
Implicit Gabriela draga,

Citat:
În prealabil postat de BursucGabrielaIonela Vezi mesajul
O vad ca pe o mustrare pentru ca eu nu vreau sa ajung astfel. Pentru ca vreau ca Dumnezeu sa nu-mi fie aprig judecator in cele ce voi face de acum inainte. Consider ca de acum mai mult ca oricand voi da seama de faptele mele si am invatat ca intr-adevar in fiecare clipa trebuie sa fii pregatit deoarece nu stii niciodata cand vine clipa, te stii sanatos si deodata te trezesti ca numai ai nici o sansa la viata. Mie frica, ca din atat de multa durere sa nu ajung nu numai sa spun ceea ce nu se cuvine si sa fac si ceea ce nu se cuvine. Sunt de pricipiu: niciodata sa nu spui ca eu nu voi face cutare pacat si nici sa judeci ca l-a facut altul pentru ca imediat il poti savarsi si tu.
Nu este mustrare! Sfantul Apostol Pavel indeamna la casatorie pe vaduvele tinere tocmai pentru a fi ferite de a cadea in pacat dar tot Sfantul Apostol Pavel indeamna si la pastrarea vaduviei curate. Acum depinde de putinta fiecaruia. Tu te simti singura, dar nu esti! Rugaciunea vaduvei are mare trecere inaintea lui Dumnezeu! Te crezi poate nedreptatita, dar nu esti! Nu stii ce intorsatura ar fi luat viata voastra mai tarziu; crede ca s-a intamplat ce e mai bine pentru mantuirea voastra!
Cred ca ti-e dor si e normal pentru ca l-ai iubit, daca nu il iubeai nici nu te casatoreai cu el insa crede si faptul ca Dumnezeu nu ne vrea raul! Tu prin Crucea vaduviei poti dobandi sfintenia (ex citeste viata Sfintei Xenia)! Il poti mantui pe sotul tau, nu te descuraja! Iubirea si durerea vor ramane in sufletul tau dar toate sa fie in Hristos, nu fara El!
Reply With Quote